امروز صورت گرفت؛

دیدار نماینده ویژه هلند در امور سوریه با معاون عربی و آفریقا

سیاست خارجی

حسین امیرعبداللهیان در این ملاقات با انتقاد از رفتار آمریکا و برخی بازیگران منطقه‌ای اشتباهات راهبردی این کشورها را عامل تعمیق و طولانی شدن این بحران، سرایت آن به کشورهای همسایه و همچنین خلق بحران‌های جدید با ابعاد جهانی مانند داعش برشمرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در ملاقات با نماینده ویژه هلند در امور سوریه، دیدگاه‌های کشورمان نسبت به بحران سوریه را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در این ملاقات با انتقاد از رفتار آمریکا و برخی بازیگران منطقه‌ای اشتباهات راهبردی این کشورها را عامل تعمیق و طولانی شدن این بحران، سرایت آن به کشورهای همسایه و همچنین خلق بحران‌های جدید با ابعاد جهانی مانند داعش برشمرد.

وی همچنین طرح پیشنهادی سیاسی کشورمان به منظور حل بحران سوریه را برای طرف هلندی تشریح کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه شکل‌گیری ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و خارج از چارچوب سازمان ملل را تداوم سیاست‌های غلط گذشته این کشورها توصیف و تاکید کرد: به دلیل اهداف متفاوت و بعضا متناقض اعضای این ائتلاف، نمی‌توان امید چندانی به موفقیت آن برای مقابله با داعش داشت.

نماینده ویژه هلند در امور سوریه نیز با اشاره به نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه به ویژه سوریه، بر لزوم یافتن یک راه حل سیاسی، توقف خشونت‌ها و برپایی یک گفتمان ملی میان طرف‌های درگیر برای حل این بحران تاکید کرد.

کد N559834