آیت‌الله حائری شیرازی:

بسیاری از دوگانگی‌های آمریکا ریشه در این دارد که انسان را نمی‌شناسند

بسيج دانشجويي,آيت‌الله حائري شيرازي

آیت‌الله حائری شیرازی گفت: بسیاری از دوگانگی‌های آمریکا ریشه در این دارد که انسان را نمی‌شناسند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله حائری شیرازی در همایش استکبارستیزی دانشجویان تهران با عنوان حماسه حسینی دیپلماسی خمینی اظهار کرد: امام می‌فرماید مشکل دشمنان اسلام این است که اسلام و انسان را نشناخته‌اند. در بحث استکبارستیزی تحلیل عاشورا، تحلیل انقلاب و اقدامات امام راحل مبنای اصلی انسان‌شناسی است و تمامی تحلیل‌های غلط به اشتباهات در شناخت انسان بازمی‌گردد. بسیاری از دوگانگی‌های آمریکا هم ریشه در این دارد که اسلام را نمی‌شناسند.

وی با بیان این‌که دلیل رفتارهای اشتباه آمریکا جهل است، افزود: استکبار یک جهل است و نباید توقع داشت بتوان آن را راضی کرد. آمریکایی‌ها وقتی با مردم عالم صحبت می‌کنند می‌گویند که اینها حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند، اما در جلسات خصوصی خودشان می‌گویند چرا با این ظلم‌هایی که ما می‌کنیم با ما همکاری نمی‌کنید. دجال یعنی همین.

حائری شیرازی ادامه داد: انسان‌های با ایمان با ولایت الهی از بداخلاقی‌ها پاک می‌شود اما آن‌ها که به دنبال هوای نقش و اغراض هستند ولایت استکبار را می‌پذیرند و طبیعتا تمام اخلاقیات خود را از دست می‌دهند و به فساد کشیده می‌شوند.

انتهای پیام

کد N559666