نبویان: دعوای ما با آمریکا جنگ بین اسلام و کفر است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دعوای ما با آمریکا جنگ بین اسلام و کفر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین نبویان در همایش استکبارستیزی دانشجویان تهران اظهار کرد: باید بدانیم که مشکل ما با آمریکا و کل دنیای مدرن مساله هسته‌ای نیست بلکه دعوای ما جنگ اسلام و کفر است. دعوا بر سر اندیشه و جهان‌بینی اسلامی است که انقلاب مطرح کرده و دشمنان تلاش می‌کنند اسلام را از ریشه بزنند پس خیال نکنید با حل کردن یک مساله بقیه مسائل حل می‌شود.

وی با بیان اینکه آمریکا و 1+5 از سر ضعف‌ پای میز مذاکره آمده‌اند، افزود: مذاکره آن‌ها با ما از سر ضعف‌شان است اگر دقت کنید آمریکا در هیچ جای منطقه موفق نشده، از سوریه و یمن گرفته تا عراق و لبنان اما جمهوری اسلامی به برکت تدبیر مقام معظم رهبری ، همت بچه‌های حزب‌اللهی و ملت بزرگ ایران پیروزی‌های بزرگی در منطقه داشته است.

نبویان در ادامه تاکید کرد: به مذاکره‌کنندگان توصیه می‌کنم که به هیچ وجه به دشمن اعتماد نکنند چون طبق فرموده قرآن مستکبرین اگر بتوانند هیچ تعهدی را رعایت نمی‌کنند. در همین مذاکرات ژنو هم دیدیم که ما چند برابر گام برداشتیم اما آن‌ها به تعهدات‌شان عمل نکردند.

وی با اشاره به اینکه اصول دیپلماسی جمهوری اسلامی برخورد با آمریکاست یادآور شد: مبارزه ما با آمریکا طبق فرموده امام و رهبری تمام شدنی نیست، آن‌ها می‌خواهند اسلام و سیدالشهدا نباشد. ما نباید این اصل را فراموش کنیم و در مذاکرات بگوییم که تعهد می‌دهیم با اجازه شما فعالیت‌هایمان را انجام دهیم. من گله‌مندم که در بسیاری از بحث‌های هسته‌ای مسئولان ما تعهد کرده‌اند که بعضی فعالیت‌ها با رضایت کشورهای غربی باشد البته ما به دولتمردان اعتماد داریم و دعا می‌کنیم عزت ملت ایران روز به روز بیشتر شود.

انتهای پیام

کد N559654