دیپلمات روس:اوکراین بر حل مشکلات اقتصادی و سیاسی تمرکز کند

سفیر روسیه در اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) گفت: دولت جدید اوکراین به جای آنکه به مشکلات و تنش‌های داخلی دامن بزند، نیازمند تمرکز بر حل مشکلات اقتصادی و حل بحران در جنوب شرق است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر چیژوف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا ادامه داد: آنچه برای ما و اتحادیه اروپا اهمیت دارد این است که اوکراین دولتی دارد که باید مسوولیت اقداماتش را بر عهده بگیرد و به جای دامن زدن بر بحران‌های داخلی به دنبال حل مشکلات واقعی کشور باشد که در عرصه سیاسی و اقتصادی اثر گذاشته است. زمان آن رسیده را مقام‌های کی‌یف برای حل این‌گونه مشکلات و ناآرامی‌ها در شرق جدی‌تر عمل کنند و ناآرامی‌های پیش از انتخابات را کنار بگذارند.

انتخابات زودهنگام پارلمانی اوکراین 26 اکتبر سال‌جاری میلادی برگزار شد و کمیسیون مرکزی انتخابات روز دوشنبه اعلام کرد که براساس داده‌های تمام 198 حوزه رای‌گیری، میزان شرکت‌کنندگان 52.42 درصد بود.

ناظران بین‌المللی اعلام کردند که این انتخابات بر طبق موازین و اصول دموکراتیک بوده است.

سفیر روسیه در اتحادیه اروپا همچنین گفت: کاملا مشخص است که تحریم‌های تجاری اتحادیه اروپا علیه مسکو ضرورتی ندارد چراکه با منافع دولت‌های اتحادیه اروپا مغایر است. در ابتدای امر بر کشورهای اروپایی و سپس بر آمریکا اثر بر جای می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N559635