زارعان از خنثی‌سازی خرابکاری در مخازن انتقال آب سنگین خبر داد

سیاسی

معاون رییس سازمان انرژی اتمی از خنثی‌سازی خرابکاری دشمن در مخازن انتقال آب سنگین خبر داد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اصغر زارعان، معاون حفاظت و امنیت هسته‌ای سازمان انرژی اتمی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم گرامیداشت سالروز پدافند غیرعامل در محل سازمان انرژی اتمی گفت: وظیفه پدافند غیرعامل در سازمان انرژی اتمی صیانت از دستاوردها ، تجهیزات، نیروی انسانی به طور نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است. با رعایت چارچوب‌های پدافند غیرعامل و با توجه به شناختی که از تهدید داریم هر نوع اقدام و خرابکاری دشمن در تاسیسات هسته‌ای کشورمان را می‌توانیم خنثی کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا اخیرا خرابکاری در صنعت هسته‌ای کشور کشف و خنثی شده است؟ گفت: با توجه به این که رویکرد بیگانگان اختلال در صنعت هسته‌ای کشورمان است و این رویکرد هم‌چنان ادامه دارد، حدودا دو هفته پیش با توانمندی همکارانم در صنعت هسته‌ای در حوزه آب سنگین نمونه‌ای از این خرابکاری‌ها را کشف و خنثی شد.

زارعان افزود: مخازنی که قرار بود حمل آب سنگین را بر عهده داشته باشند با استفاده از یک فرایندی سعی شده بود در این مخازن اختلال ایجاد کنند و اما قبل از این که یک قطره آب سنگین در این مخازن ریخته شود این مساله شناسایی و خنثی شد. ما در آینده نزدیک قادر خواهیم بود این مخازن را به طور بومی در کشور تولید کنیم.

وی تصریح کرد: آزمایشگاه مقابله با خرابکاری صنعتی که قبلا به آن پرداخته شده است با کمک بهره‌بردار این اقدامات رصد و پیگیری می‌شود.

معاون حفاظت و امنیت هسته‌ای سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: دشمن باید بداند هیچ اقدامی را علیه تاسیسات و مراکز کشورمان نمی‌تواند انجام دهد و ما در حوزه صنعت هسته‌ای این مهم را با جدیت دنبال می‌کنیم و امید دشمن را ناامید می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N559608