خباز در گفت‌وگو با ایلنا:

نجفی تا 5 آذر می تواند سرپرست وزارت علوم باشد

مجلس

گزینه وزارت علوم هر كس كه باشد فارغ از اینكه باید صلاحیت‌های علمی و عمومی را داشته باشد، الزامی است كه سیاست‌های دولت را قبول داشته باشد و از طرفی خود آمادگی تصدی این مسئولیت را داشته باشد.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس‌جمهور در پایان تاكید كرد: محمدعلی نجفی تا 5 آذر سرپرستی وزارت علوم را برعهده دارد.

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به برای عدم اعتماد نمایندگان مجلس به محمود نیلی احمدآبادی گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم گفت: دولت وقت دارد تا 5 آذر گزینه پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی كند.

وی با بیان اینكه تا 5 آذر ماه، محمدعلی نجفی سرپرستی وزارت علوم را برعهده دارد، اظهار داشت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی به گزینه پیشنهادی بعدی دولت رای اعتماد داده تا وزارت علوم از وضعیت بلاتكلیفی كه قرار دارد، خارج شود.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس‌جمهور در خصوص گزینه پیشنهادی بعدی دولت برای تصدی وزارت علوم تصریح كرد: من از گزینه بعدی رئیس جمهور برای وزارت علوم خبر ندارم.

وی در خصوص پیشنهاد یكی از نمایندگان عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس مبنی بر اینكه مجلس تمایل دارد كه حدادعادل و زاهدی گزینه‌های تصدی برای وزارت علوم باشند، خاطرنشان كرد: گزینه وزارت علوم هر كس كه باشد فارغ از اینكه باید صلاحیت‌های علمی و عمومی را داشته باشد، الزامی است كه سیاست‌های دولت را قبول داشته باشد و از طرفی خود آمادگی تصدی این مسئولیت را داشته باشد.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس‌جمهور در پایان تاكید كرد: بهرحال هر كسی می‌تواند نظرات و پیشنهادات خود را بدهد اما در نهایت بر اساس قانون اساسی فرد انتخاب‌كننده نهایی برای گزینه تصدی وزارت علوم شخص رئیس جمهور است.

کد N559604