پیونگ‌یانگ پیشنهاد دیدار با مقام‌های بلندپایه سئول را رد کرد

سیاسی

مقام‌های پیونگ یانگ در پیام خود، مقام‌های سئول را متهم کرده‌اند که مایل به مذاکره‌ و دیدار‌ و همچنین حل مناقشه‌ها از طریق رایزنی نیستند.

مقام‌های کره‌شمالی امروز-چهارشنبه- اعلام کردند که پیشنهاد کره‌جنوبی درباره دیدار مقام‌های بلندپایه دو كشور را رد کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از ائوروپاپرس، مقام‌های پیونگ‌یانگ اعلام کردند که پیشنهاد آغاز دور جدید گفت‌وگوهای مقام‌های بلندپایه این کشور و کره‌جنوبی در طول هفته جاری را به‌دلیل تنش‌های ایجاد شده به دنبال ارسال بروشورهای تبلیغاتی در مرز مشترک دو کره رد کرده‌اند.

مسئولان کمیسیون دفاع ملی کره‌شمالی در پیامی به رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی بر نارضایتی خود از ارسال بروشورهای تبلیغاتی در مرزهای مشترک دو کره تاکید کردند.

مقام‌های پیونگ یانگ در پیام خود، مقام‌های سئول را متهم کرده‌اند که مایل به مذاکره‌ و دیدار‌ و همچنین حل مناقشه‌ها از طریق رایزنی نیستند.

«لیم بیونگ چول» سخنگوی وزارت وحدت کره‌جنوبی با ابراز تاسف از لغو دیدار‌ها گفت: «انجام دیدار‌ها در تاریخ ۳۰ اکتبر، آن‌گونه که کره‌جنوبی در نظر داشت، به‌دلیل اقدام‌های کره‌شمالی به مشکل برخورده است.»

لیم گفت که مقام‌های کره‌جنوبی برای توقف ارسال بروشورهای تبلیغاتی توسط فعالان سیاسی به‌دلیل ارتباط آن با آزادی بیان در این کشور برنامه‌ای ندارند.

فعالان سیاسی در کره‌جنوبی اخیرا بروشورهایی تبلیغاتی که نوشته‌هایی علیه سیاست رهبر کره‌شمالی روی آنها نوشته شده بود را در مرزهای دو کره به پرواز درآوردند.

نیروهای نظامی کره‌شمالی با تیراندازی به سمت بالون‌ها، سعی در توقف ارسال آنها و ممانعت از دسترسی مردم کره‌شمالی به این خبر‌ها و بروشور‌ها دارند.

کد N559525