مشاور رئیس جمهور :

تصمیمات مجلس لازم الاتباع است

مجلس شوراي اسلامي,محمدرضا صادق,وزير علوم

مشاور رئیس جمهور با اعلام این که رئیس جمهور در مهلت قانونی برای وزارت علوم تصمیم‌گیری خواهد کرد، رای عدم اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم را لازم‌الاتباع خواند.

محمدرضا صادق در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی علوم چقدر تحلیل‌های مربوط به تاثیر اظهارنظر یکی از نزدیکان رئیس جمهور درباره‌ی جلسه رای اعتماد را در عدم اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم موثر می‌دانید گفت: نباید شان مجلس محترم را تنزل داد در حدی که گفته شود یک تحلیل و اظهار نظر غیررسمی که رسانه‌های خاص آن را بزرگ‌نمایی کردند نمایندگان محترم را تا حدی تحت تاثیر قرار داده که به وزیر پیشنهادی علوم رای اعتماد کافی ندهند.

وی تاکید کرد: قاعدتا نمایندگان محترم بر اساس تشخیص و با داشتن حجت رای می‌دهند و تصمیمات مجلس محترم شورای اسلامی که به قانون مبدل می‌شود برای همگان لازم‌الاتباع است.

وی همچنین درباره‌ی این که با توجه به پایان مهلت سرپرستی دکتر نجفی در وزارت علوم و عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی برای این وزارتخانه ، رئیس جمهور چه اقدامی را انجام خواهد داد گفت: طبعا در فرصت قانونی آقای رئیس جمهور تصمیم لازم را اتخاذ خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N559515

وبگردی