هشدار مقام‌های اقتصادی چین درباره عواقب ادامه اعتراض‌ها در هنگ‌كنگ

سیاسی

معاون مدیر اجرایی و مشاور بانک مرکزی چین امروز هشدار داد که مقام‌های پكن در صورت ادامه اعتراض‌های دانشجویان معترض هنگ کنگ، این شبه‌جزیره را تحریم می‌کنند.

یکی از اعضای مشاوران بانک مرکزی چین امروز -چهارشنبه- درباره عواقب تصمیم‌های دولت این كشور در قبال ادامه اعتراض‌های هنگ کنگ هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «جوزف یام» معاون مدیر اجرایی و مشاور بانک مرکزی چین امروز هشدار داد که مقام‌های پكن در صورت ادامه اعتراض‌های دانشجویان معترض هنگ کنگ، این شبه‌جزیره را تحریم می‌کنند.

یام گفت که اعتراض‌های هنگ کنگ که از حدود یک ماه گذشته آغاز شده، باعث فلج شدن بخش‌هایی از مراکز مالی تحت کنترل چین شده است و همین امر باعث به خطر افتادن ثبات مالی و شرایط این كشور شده است.

یام از دانشجویان خواست تا به خانه‌های خود بازگردند و گفت: «ادامه حیات هنگ کنگ به ادامه روابط این شبه‌جزیره با مراکز داخلی و خارجی آن وابسته است.»

دانشجویان هنگ کنگ نسبت به عدم وجود دموکراسی در قانون اساسی و محدودیت‌های انتخابات تشکل‌های دانشجویی در این شبه‌جزیره از حدود یک ماه گذشته اعتصاب خود را آغاز کرده‌اند و آخرین دیدار رسمی نمایندگان دانشجویان معترض با مقام‌های رسمی هنگ کنگ نیز بدون نتیجه بوده است.

کد N559325