منتجب نیا با اشاره به جسله رای اعتماد وزیر علوم گفت:

رویه مجلس در مقابل وزارت علوم تا کنون بی سابقه بوده است

سیاست داخلی,منتجب نیا

مردم امروز هوشیار هستند و به این نتیجه رسیده اند کسانی در مجلس هستند که تلاش می کنند دولت منتخب را با کارشنکی و مقابله فلج کنند.

قائم مقاوم حزب اعتماد ملی گفت: همواره از نمایندگان درخواست کرده ایم تحت تاثیر فضا سازی های عده ای از اقلیت مجلس، آبروی مجلس را خرج کارهای سیاسی نکنند.

رسول منتجب نیا در گفتگو با خبرنگار ایلنا، پیرامون سخن برخی از رسانه ها که از گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای تصدی وزات علوم تحت عنوان دستگرمی و گزینه فرعی نام برده اند، گفت:این نوع صحبت کردن و حرف ها کاملا ناروا می باشد و قصد آنها قربانی کردن یک شخصیت بزرگوار در مسئله سیاسی است.

وی ادامه داد: این گونه رفتارها در شان آقای روحانی نیست که بخواهد یک چهره اصل اصیل دانشگاهی را فدای مصلحت اندیشی سیاسی کند و شخصیتش را مخدوش کند.

منتخب نیا بابیان اینکه مطرح کنندگان این حرف می دانند آقای روحانی شان بسیار بالای دارد و درگیر بازی های سیاسی نمی شود تصریح کرد: هدف گویندگان تخریب و تحقیر دولت و فضاسازی منفی علیه جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی بود که این اتفاق هم افتاد.

وی با تاکید بر اینکه تمام حرکت و عمل نمایندگان مجلس شورای اسلامی  توسط مردم زیز نظر است، گفت: مردم ما امروز هوشیار هستند و به این نتیجه رسیده اند که کسانی در مجلس هستند که تلاش می کنند دولت منتخب را با کارشنکی و مقابله فلج کنند.

وی افزود: رویه ای که این مجلس در مقابل با دولت در پیش گرفته است طی 9 دوره گذشته بی سابقه بوده که رییس جمهور را مجبور کره اند طی یکسال گذشته چندین نفر را برای پست وزات علوم معرفی کند تا در نهایت گزینه ای نزدیک به تفکرخودشان به مجلس معرفی شود.

منتجب نیا بیان کرد: در ایامی که فعالیت دانشگاه ها در اوج خود است و باید همه تلاش کنند این وزات خانه سامان خوبی داشته باشد، چنین اتفاقاتی مسلما به ضرر دانشگاه های ماست ومتاسفانه کسانی در مجلس به دنبال کار سیاسی و جناحی هستند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: پیش از این هم از همه نمایندگاه تقاضا داشتیم تحت تاثیر فضا سازی های عده ای از اقلیت مجلس قرار نگیرند و ابروی مجلس را خرج کارهای سیاسی نکنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: کسانی که امروز د مجلس علم مخالفت با دولت را برداشته قدم در راه تضاد با مردم، انقلاب و نظام برداشته اند زیرا امروز دولت و رییس جمهور نیاز برای حل مشکلات کشور نیاز به کمک دارد.

منتجب نیا در پایان در پاسخ به این سوال که این مجلس تحت تاثیر بعضی از جریان های چه گزینه را مناسب پست  ورات علوم می داند، گفت: آنها انتظار دارند آقای رییس جمهور کسی از جبهه پایداری که گوش به فرمان تئوریسن آنها باشد را برای این پست معرفی کند و گویا به کمتر از آن قانع نیستند زیرا برخی از نمایندگان هیچ هدفی به جز قدرت طلبی ندارد.

 

کد N559031