اعدام 10 مقام کره شمالی به اتهام اختلاس و دیدن فیلم ممنوعه

کره شمالی

یکی از قانونگذاران کره جنوبی از اعدام 10 تن از مقام‌های کره شمالی به دستور رهبر این کشور به اتهام اختلاس و تماشای فیلم و سریال‌های ممنوعه خبر داد.

یکی از قانونگذاران کره جنوبی از اعدام 10 تن از مقام‌های کره شمالی به دستور رهبر این کشور به اتهام اختلاس و تماشای فیلم و سریال‌های ممنوعه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، لیم دائه سونگ، معاون لی چئول وو، قانونگذار حزب حاکم سائه نوری کره جنوبی در نشست خبری سرویس اطلاعات ملی این کشور گفت: اعدام توسط شلیک گلوله بخشی از دور اخیر اقدام خصمانه و وحشتناک کیم جونگ اون، رهبر جوان این کشور است. او جانگ سونگ تائک، شوهر عمه و معاون دوفکتوی خود را در دسامبر گذشته میلادی اعدام کرد.

استاد دانشگاه مطالعات کره شمالی در سئول نیز گفت: کیم جونگ اون تلاش می‌کند تا قدرتی کامل و جامع را به وجود آورد و حکومتش را با مجازات کردن مردم و مقام‌ها تقویت کند. اما این خشونت‌ها می‌تواند باعث بروز اثرات جانبی شود.

معاون قانونگذار حزب حاکم کره جنوبی ادامه داد: پیونگ یانگ اردوگاه‌های کار اجباری را گسترش داده و دست به اعدام‌های بیشتری زده است. کیم جونگ اون به دنبال تقویت و استحکام قدرتش با استفاده از اعمال خشونت است. او در ژوئیه 2012 ژنرال ری یونگ هو را که در به قدرت رسیدن و جانشینی‌اش نقش داشت ازکار برکنار کرد. در دسامبر جانگ سونگ تائک را به اتهام اختلاس، رفتار جنسی ناسالم و تفرقه گرایی اعدام کرد.

در همان ماه دولت پیونگ یانگ متعهد شد تا هر کس را که با یک برنامه کمدی غربی خاص رتباط دارد از میان بردارد فیلمی که در آن تلاش می شد تا کیم جونگ اون را ترور کنند.

انتهای پیام

کد N558919