گزارشی از کنفرانس 2014 اتحادیه بین‌المللی کانون‌های وکلا

اتحادیه بین‌المللی کانون‌های وکلا (IBA) از سال 1947 به عنوان سازمان اصلی و مرکزی کانون‌های وکلا و جوامع حقوقی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کانون وکلای دادگستری، اتحادیه بین‌المللی کانون‌های وکلا (IBA) از طریق عضوپذیری بین‌المللی از وکلا، موسسات حقوقی، کانون‌های وکلا و جوامع حقوقی بر توسعه حقوق بین‌الملل موثر بوده است.

از جمله اقدامات این سازمان، برگزاری کنفرانس‌های سالانه برای جامعه حقوقی است که برگزاری آن در شکل‌گیری حرفه‌های حقوقی در دنیای پیش‌رو و ایجاد وحدت بین جوامع حقوقی تاثیرات عمده‌ای دارد.

کنفرانس سال 2014 اتحادیه از 19 تا 24 اکتبر در شهر توکیو ژاپن برگزار و در این اجلاس از طرف کانون وکلای دادگستری مرکز، علی‌نجفی توانا رییس کانون و حسین محمدنبی نائب رئیس کانون و رضا یزدی به‌نمایندگی از طرف اتحادیه کانون‌های وکلای ایران شرکت کردند.

در این جلسه مایکل رینولد رئیس کانون که آخرین روز ریاست خود را ادامه می‌داد با معرفی معاون خود دیوید ریوکین به عنوان ریاست کانون وکلای جهان ادامه جلسه را به عهده ایشان واگذار کرد.

بر اساس اساسنامه اتحادیه بین‌المللی کانون‌های وکلای جهان، معاون پس از پایان دوره دو ساله ریاست قبلی به عنوان رییس مشغول به‌کار می‌شود.

در کنفرانس سالانه IBA در سال 2014 بیش از 6400 وکیل شرکت کرده و در کمیته‌های مختلف حضور داشتند.

افتتاحیه اجلاس در حضور امپراطور و نخست وزیر ژاپن در روز 19 اکتبر از ساعت 5:30 شروع و تا 9 شب ادامه داشت. در این اجلاس مطالب مختلف در زمینه‌های حقوقی در 70 کمیته مورد بررسی قرار گرفت.

در این اجلاس رییس و نایب رییس کانون مرکز دیدارهایی با رؤسای کانون‌های کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی انجام داده و تبادل اطلاعات به عمل آمد که جزئیات ملاقات‌ها و مشروح گزارش جداگانه اعلام می‌شود.

انتهای پیام

کد N558901