برای بیست‌وسومین بار؛

سازمان ملل به لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا رای داد

آمريكا,كوبا

سازمان ملل برای بیست و سومین بار متوالی رای به لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا داد؛ اقدامی که به کوبا برای مقابله با بیماری شایع ابولا کمک می‌کند.

سازمان ملل برای بیست و سومین بار متوالی رای به لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا داد؛ اقدامی که به کوبا برای مقابله با بیماری شایع ابولا کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای غیر الزامی را برای پایان دادن به تحریم‌های پنج ساله آمریکا علیه کوبا با 188 رای موافق و در حالی تصویب کرد که اسرائیل و آمریکا با آن مخالف بودند.

همچنین سه کشور میکرونزیا، پالائو و مارشال رای ممتنع دادند. نتیجه این رای گیری همانند سال قبل بود.

برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا به 193 عضو مجمع عمومی سازمان ملل گفت که این رای گیری در لغو تحریم‌های آمریکا علیه هاوانا نشان می‌دهد که مشکلات جدی کنونی که جامعه بیشری با آن‌ها مواجه است دولت‌ها را مجبور می‌کند تا راهکارهای متفاوتی را برای مقابله با آن بیابند و در نظر بگیرند. خسارت اقتصادی که کوبا متوجه آن شده در طول این چند سال بیش از یک تریلیون دلار است وهزینه‌های انسانی نیز رو به افزایش است.

وی ادامه داد: حدود 77 درصد از ساکنان کوبا در دوران تحریم به دنیا آمدند و همین امر به خانواده‌ها آسیب و خسارت جبران ناپذیری وارد کرده است. هیچ کس در هیچ جای دنیا چنین خسارات و ضررهایی راکه پیامدهای ناخوشایندی برای مردم بر جای می‌گذارد، نمی‌پذیرد.

وزیر خارجه کوبا ادامه داد، کشورها باید برای مقابله با ابولا و تهدیدهای جدید امنیتی همکاری کنند و دست به تغییرات اساسی بزنند.

در مقابل نماینده آمریکا این رای گیری سالانه را تلاشی بیهود و بی‌معنا خواند و گفت: سازمان ملل باید به جای این رای گیری‌ها که هر ساله صورت می‌پذیرد از جنبش حامی دموکراسی در کوبا حمایت کند. سیاست‌های دولت کوبا خود مانعی اصلی برای تحول و توسعه اقتصادی این کشور است.

انتهای پیام

کد N558839