در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم:

انتقاد نبویان از عدم توجه به ارزش‌های اسلامی در زمان مدیریت نیلی

سیدمحمود نبویان به عدم توجه به ارزش‌های اسلایمی در زمان مدیریت وزیر پیشنهادی علوم و دانشگاه فنی تهران انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نماینده مجلس که در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم سخن می‌گفت، از برگزاری اردوهای مختلط، کنسرت موسیقی و سایر موارد اخلاقی در زمان مدیریت نیلی بر پردیس دانشکده‌های فنی تهران صحبت کرد.

او گفت: در زمان مدیریت ایشان معاون ایشان خانمی بود که علاوه بر این‌که حجاب کامل را رعایت نمی‌کرد به مردان نامحرم نیز دست می‌داد. در آن زمان دختران و پسران در ورزشگاه با هم ورزش می‌کردند. و علیرغم فرمایشات رهبری در برگزاری اردوهای مختلط عکس‌های سفر دانشجویان به ترکیه موجود است و به اندک بهانه‌ای کارهای مختلف تحت عنوان جشن‌های عیدانه،‌ پایان سال، کنسرت موسیقی و... مجوز داده می‌شد. همین مهرماه برای کنسرت موسیقی و اردوهای تفریحی به صورت مختلط مجوز دادند.

نبویان ادامه داد: از جمله نکات دیگر در زمان ریاست ایشان تزریق کتبی از روشنفکران علیه دین به کتابخانه‌های مجموعه ایشان است. نکته اساسی این است که دانشگاه مبدأ تحولات در کشور است و وقتی می‌تواند تحول ایجاد کند که اساتید و نخبگان در دانشگاه آرامش داشته باشند و به تولید علم بپردازند. آرامش لازمه اساسی تولید علم در دانشگاه است. اگر عده‌ای بخواهند آن را با کارهای سیاسی خود بهم بزنند خیانت به دانشگاه است.

این نماینده مجلس خطاب به رئیس جمهور نیز گفت: علیرغم آن که شعار اعتدال داده می‌شود اولین کسی که برای به دست گرفتن وزارت علوم معرفی می‌شود آقای میلی منفرد است. ایشان خودش می‌گوید که من در تحصنی که در اغتشاشات دانشگاه بعد از فتنه بود دستگیر شدم و با وساطت عده‌ای آزاد شدم. آیا آوردن کسانی که خود منشأ اغتشاش هستند می‌تواند به دانشگاه آرامش بیاورد؟

او ادامه داد: بعد از ایشان آقای توفیقی معرفی می‌شود. آقای توفیقی سخنران اصلی آن همایش است و به دروغ اعلام می‌کند یکی از سران فتنه 24 میلیون رأی آورده. بعد از ایشان آقای فرجی دانا را می‌آورد و همان افرادی را که مجلس رد می‌کند چون منشأ فتنه‌ها هستند را مشاور خود قرار می‌دهد. بعد از ایشان آقای نجفی معرفی می‌شود.

نبویان درباره وزیر پیشنهادی علوم گفت: آقای نجفی در مردادماه بعد از چند ماه از سخنرانی آقای نامه امضا می‌کند و می‌گوید نظام جمهوری اسلامی ایران وحشی است. می‌گوید نظام سبع است. من نمی‌دانم آیا اینها با شعار اعتدال می‌سازد. من از خود آقای نجفی پرسیدم آیا تو امضا کرده‌ای؟ گفت بله. من سوابق دخالت آقای نیلی را در فتنه دارم. فیلمی هم آماده است. او نامه‌ای در حمایت از اغتشاش‌گران به رهبری می‌دهد.

انتهای پیام

کد N558819