۰
موافق وزیر پیشنهادی علوم؛

نکو: وزیر پیشنهادی علوم حاشیه سیاسی ندارد

  • ۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وزير علوم

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی علوم حاشیه سیاسی ندارد، اظهار کرد: به والله قسم دکتر نیلی جامع‌ترین برنامه را ارائه کرده و کامل‌تر از این برنامه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم نکو در نطق خود در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: با اعتقاد به اینکه قوا از یکدیگر تفکیک هستند باید بگوییم در حال حاضر دولتی رفته و دولت جدیدی آمده و دولت حاضر باید با اعضای جدید خود کارش را پیش ببرد.

وی ادامه داد: امروز رییس‌جمهور پیشرفت‌هایی را در کشور ایجاد کرده که مدیون تیم کاری حاضر است و اگر به قسمی که یاد کرده‌ایم مراجعه کنیم و آن را مدنظر قرار دهیم نباید مبادا حقوقی از ملت را تضییع کنیم.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس خاطرنشان کرد: امروز اظهارنظرهایی از برخی افراد مطرح می‌شود که ما آنها را محکوم می‌کنیم. برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها از ابتدای کار خواب راحت را از همه نمایندگان گرفته‌اند و با مصاحبه‌ها و جریان‌سازی‌ها وزیر معرفی شده و سایر نمایندگان را تحت فشار قرار داده‌اند.

نکو ادامه داد: اظهارنظر یک نفر نباید به همه نمایندگان یک کمیسیون و فراکسیون تعمیم داده شود و در حالیکه بسیاری از اعضای کمیسیون آموزش با وزیر پیشنهادی علوم موافق هستند به دروغ گفته می‌شود که همه اعضای کمیسیون مخالف وزیر هستند و این موضوع به مصلحت نظام نیست.

وی با بیان اینکه نمی‌توان نظر یک نماینده ملاک نظر همه اعضای کمیسیون قرار گیرد، تصریح کرد: ان شاءالله تصمیم‌گیری امروز ما تصمیم درستی باشد و ما به نظر نمایندگان هر چه باشد قطعا احترام می‌گذاریم.

این نماینده مجلس معتقد است برنامه پیشنهادی نیلی بسیاری از اظهارات مخالفان را نقض می‌کند.

نکو در ادامه گفت: بسیاری از دانشگاهیان و دانشجویان می‌خواهند دکتر نیلی وزیر شود و امروز ما باید خدا را در نظر بگیریم.

این نماینده موافق وزیر پیشنهادی علوم یادآور شد: این وزیر پیشنهادی حاشیه سیاسی ندارد و در بحث مربوط به سرپرستی ایشان و اینکه ریاست او از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی رد شده است صحت ندارد و تکذیبه‌هایی در این رابطه صادر شد و کسی نیز این تکذیبه‌ها را رد نکرد و این موضوع اظهرمن‌الشمس است.

وی با اشاره به اظهاراتی درباره نامه منسوب به وزیر پیشنهادی علوم به مقام معظم رهبری، اظهار کرد: برخی مخالفان اظهاراتی بیان می‌کنند و اگر راست می‌گویند مدرک ارائه کنند تا دیگران نیز به آن استناد کنند و این نامه نشان از ولایت‌پذیری ایشان دارد.

نکو در ادامه تاکید کرد: عملکرد ایشان نشان می‌دهد که قطعا بیشترین تعامل را با مجلس خواهند داشت و این موضوع توسط دکتر نیلی بارها اعلام شده است و ما نباید پیش از سر کار آمدن در خصوص عملکرد قضاوت کنیم که در آینده چطور خواهد شد.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس همچنین گفت: قطعا هر کس از خط قرمزها عبور کند همه ما مقابل او می‌ایستیم اما باید اجازه دهیم رییس‌جمهور کارها را با وزیر پیشنهادی و تیم خود پیش ببرد.

وی در پایان گفت: امیدوارم امروز مجلس به ندای مردم، دانشگاهیان و دانشجویان پاسخ دهد و به والله قسم جامع‌تر از این برنامه وجود ندارد و برنامه‌های اجرایی ایشان ضمن اینکه از اسناد بالادستی تبعیت می‌کند می‌تواند انقلابی در حوزه دانشگاه به پا کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.