یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی/ درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نیروهای رژیم صهیونیستی

رژيم صهيونيستي,بيت‌المقدس,فلسطين

به دنبال ورود شهردار شهر قدس و شهرک‌نشینان یهودی به مسجدالاقصی و محکومیت این یورش از سوی برخی نهادها و موسسات درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی در شمال کرانه باختری رخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، نیر برکات، شهردار شهر قدس به همراه برخی افسران پلیس گردان القدس و یکی از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی و همچنین شهرک‌نشینان یهودی از باب‌المغاربه به مسجد الاقصی وارد شدند.

در همین راستا موسسه اوقاف و میراث الاقصی ضمن محکوم کردن یورش شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی گفت: یورش به شهرک‌نشینان موجب نمی‌شود قرار گرفتن مسجد الاقصی تحت نفوذ شهرداری قدس مشروعیت پیدا کند.

همچنین عزام الخطیب، مدیر اداره اوقاف اسلامی گفت: برکات با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی و بدون مجوز به مسجد الاقصی وارد شد.

به گزارش موسسه اوقاف میراث الاقصی، یورش شهرک‌نشینان با مخالفت نمازگزاران در مسجد الاقصی مواجه شد.

از سوی دیگر درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی در شهرک یعبد در جنوب غرب شهر جنین در شمال کرانه باختری رخ داد و نیروهای رژیم صهیونیستی با استفاده از گلوله جنگی و پلاستیکی به سمت جوانان یورش بردند که موجب زخمی شدن چهار تن از آنها شد.

درگیری‌ها میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی از حدود یک ماه پیش در شهرهای مختلف کرانه باختری و قدس در پی یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی شدت یافته است.

انتهای پیام

کد N558712