۰

کمک‌های هوایی برای سنی‌های غرب عراق

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: هواپیماهای ترابری این کشور کمک‌هایی را با استفاده از چتر برای یک قبیله سنی در غرب عراق فرو ریختند چرا که نیروهای دولتی عراق همچنان در وضعیتی متشنج و درگیر برای مقابله با داعشی‌ها در استان الانبار قرار دارند و نمی‌توانند آنچنان که باید به مردم در مناطق درگیر کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دریادار جان کربی، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: یک هواپیمای ترابری C130 ارتش آمریکا محموله‌های کمک‌های غذایی را در نزدیکی پایگاه هوایی الاسد و به درخواست دولت بغداد با استفاده از چترهای نجات به پایین فرستاد.

این هواپیمای ترابری بیش از هفت هزار بسته غذای حلال به نیروهای عراقی و مردم قبیله البونمر که یک قبیله سنی در منطقه است فرستاد.

شبه نظامیان داعش در یک ماهه گذشته نیروهای عراقی را در غرب این کشور به عقب رانده و در این مناطق مستقر شده‌اند. منطقه الاسد که ناحیه محسور در بیابان است در حاشیه منطقه هیت قرار گرفته است.

پنتاگون اعلام کرده که نیروهای عراقی و کرد در 36 ساعت گذشته پیشرفت‌هایی را در منطقه به دست آورده‌اند و در مرکز عراق، ‌شمال بغداد، نیروهای عراقی کنترل منطقه بیجی را به دست خود گرفته‌اند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.