کمک‌های هوایی برای سنی‌های غرب عراق

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: هواپیماهای ترابری این کشور کمک‌هایی را با استفاده از چتر برای یک قبیله سنی در غرب عراق فرو ریختند چرا که نیروهای دولتی عراق همچنان در وضعیتی متشنج و درگیر برای مقابله با داعشی‌ها در استان الانبار قرار دارند و نمی‌توانند آنچنان که باید به مردم در مناطق درگیر کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دریادار جان کربی، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: یک هواپیمای ترابری C130 ارتش آمریکا محموله‌های کمک‌های غذایی را در نزدیکی پایگاه هوایی الاسد و به درخواست دولت بغداد با استفاده از چترهای نجات به پایین فرستاد.

این هواپیمای ترابری بیش از هفت هزار بسته غذای حلال به نیروهای عراقی و مردم قبیله البونمر که یک قبیله سنی در منطقه است فرستاد.

شبه نظامیان داعش در یک ماهه گذشته نیروهای عراقی را در غرب این کشور به عقب رانده و در این مناطق مستقر شده‌اند. منطقه الاسد که ناحیه محسور در بیابان است در حاشیه منطقه هیت قرار گرفته است.

پنتاگون اعلام کرده که نیروهای عراقی و کرد در 36 ساعت گذشته پیشرفت‌هایی را در منطقه به دست آورده‌اند و در مرکز عراق، ‌شمال بغداد، نیروهای عراقی کنترل منطقه بیجی را به دست خود گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N558682