علی مطهری از پاسخ‌های وزیر ارشاد در کمیسیون فرهنگی قانع نشد

ایسنا نوشت:

وزیر ارشاد برای پاسخ به سوال دو تن از نمایندگان مجلس در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی حاضر شد که علی مطهری از پاسخ وزیر به سوال خود قانع نشد.

سیدعلی طاهری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلام این خبر توضیح داد: در جلسه امروز دو سوال از وزیر مطرح بود که سوال اول سوال آقای مطهری بود درباره اینکه چرا در اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات خارجی سهل‌انگاری شده است.

به گفته طاهری، وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال توضیح داد که دستگاه‌هایی مسئول این کار هستند که بعضا در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری کرده و یا آن را به تعویق می‌اندازند، اما وزارت ارشاد تلاش خود را کرده و از این به بعد نیز تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: آقای مطهری از پاسخ وزیر قانع نشدند و حیطه سوال نیز ملی اعلام شد.

طاهری همچنین گفت: سوال بعدی در مورد عدم اجرای مصوبات رهبری و دولت در استان خراسان شمالی بود که آقای موسی‌الرضا ثروتی آن را مطرح کرده بود، پاسخ وزیر نیز این بود که بخشی از این مساله به دلیل بودجه است، بخش دیگری از سوال مربوط به عدم تجدیدنظر در بحث جذب نیروهای انسانی بود که آقای وزیر پاسخ دادند پیگیر این مساله هستند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: در پایان این پرسش و پاسخ، آقای ثروتی پاسخ را مراعا گذاشتند تا نتیجه پیگیری‌های وزارت ارشاد مشخص شود.

 

23503

کد N558507