پورمحمدی: حجم قاچاق همچنان بالاست

وزیر دادگستری گفت: امروز یکی از شاخص‌های توسعه در هر کشوری شاخص سلامت کسب و کار است و زیرمجموعه‌ این عنوان، شاخص‌های گسترده‌تری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با حضور در بیستمین سالگرد تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: یکی از اهداف و رسالت‌های جامعه‌ی متعالی سلامت محیط کسب و کار است. این موضوع یکی از موارد مهم است که نباید به حقوقی تجاوز شود. انصاف حاکم و نیازها به نحو مطلوب باید تامین شود.

وی ادامه داد: موضوع کسب و کار و معاش یک موضوع جدی است که همه با آن سر و کار دارند. در مسائل دینی نیز به تامین معاش مردم و سلامت در محیط کسب و کار تاکید شده است. بخش بزرگی از این ماموریت‌ها به سازمان تعزیرات حکومتی سپرده شده و خوشبختانه در حال حاضر این سازمان جایگاه مستحکمی دارد که امیدواریم بتوانیم با بهبود روش‌ها شاهد ارتقای سازمانی و احکام بهتری باشیم.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: زمانی که مردم احساس کنند تامین معاش با قیمت مناسب و کیفیت خوب عرضه می‌شود آن موقع می‌توان ادعا کرد که کار ما خوب است، اما این که تنها گزارش دهیم فلان کار را انجام داده‌ایم فاقد فایده است و متاسفانه باید گفت که نرخ بهره وری ما منفی است.

پورمحمدی با بیان اینکه بیشتر از این که پرونده تعزیرات در این جلسه بررسی شود پرونده من بررسی شد، خاطر نشان کرد: این موضوع نشان دهنده‌ی لطف آقای مژدهی است در واقع باید دید که چه گام‌هایی برداشته‌ایم.

وی گفت: با حذف نگاه‌های معیوب سیاسی و گزینشی باز هم عملکرد ما خیلی خوب نیست، باید دقت کنیم زیرا همچنان حجم قاچاق بسیار بالاست. یکی از مسائل مهم در اصلاح امور بخش مدیریت قانون‌گذاری، قاعده‌گذاری، نظارت و برخورد است که باید این اتفاق رخ دهد. ما باید هم خودمان را تقویت و هم کمک کنیم تا بخش‌های دیگر عملکرد خوبی داشته باشند.

وزیر دادگستری اظهار کرد: این که از گشت‌های مشترک حمایت می‌کنم به این دلیل است که این گشت‌ها به همراهی و هماهنگی جمعی کمک می‌کنند. همه باید با هم حرکت کنیم تا به نتیجه برسیم. شهرداری، اصناف، ناجا، صنعت و معدن باید دور هم جمع شویم تا یک کار خوب انجام دهیم. البته این موضوع سرعتمان را کند می‌کند ولی نتیجه، نتیجه‌ بهتری خواهد بود.

پورمحمدی با بیان این که باید اساس را بر هماهنگی و همراهی بگذاریم، اظهار کرد: این حوزه فوق‌العاده به حوزه‌های دیگر مرتبط است.

ادامه دارد ...

کد N558131