نبیل قاووق: دستاوردهای ارتش در طرابلس متعلق به همه لبنانی‌هاست

حزب‌الله,لبنان

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه خطر تکفیری‌ها تمامی لبنان و ملت‌های منطقه را تهدید می‌کند گفت: دستاوردهای ارتش در طرابلس ملی و تاریخی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرای حزب الله لبنان در سخنانی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حسینه شهرک "شحور" گفت: دستاوردهای ارتش لبنان در طرابلس یک دستاورد ملی و تاریخی مهم برای دولت، میهن و تمامی لبنانی‌ها چه مسلمان و چه مسیحیان وچه گروه "14 مارس" و یا "8 مارس" است.

وی بر لزوم اهمیت همبستگی ملی وکنار گذاشتن اختلافات و دودستگی‌های داخلی در زمان هدف قرار گرفتن ارتش ملی و لزوم حمایت فراگیر و مردمی از ارتش تاکید کرد و گفت: حمایت از ارتش مسئولیتی ملی است که در زمان حملات تکفیری‌ها برعهده ماست.

قاووق خاطرنشان کرد: تکفیری‌ها خطری فراگیر برای تمامی ملت‌های منطقه و خطری تهدید کننده برای لبنان، نهادهای دولتی، ارتش، مردم و مقاومت این کشور هستند و سلاح تکفیری که ارتش لبنان را در طرابلس هدف قرار داده در واقع تمامی مناطق و گروه‌های لبنانی را هدف قرار داد. ارتش با بیداری، شجاعت و خون شهیدانش لبنان را از خطر تکفیری‌ها و فتنه بزرگ آن‌ها حفظ کرد.

وی تصریح کرد: لبنان، منطقه و جهان امروز درک می‌کنند که خطر تکفیری خطر بزرگی برای تمامی منطقه و جهان است. ما از همان آغاز این موضوع را درک کردیم و گفتیم که خطر تکفیری وجود دارد.

قاووق افزود: ما منتظر رخدادهای عرسال، بریتال، طرابلس یا صیدا نماندیم و این خطر تهدید کننده را درک کنیم؛ خطری که تمامی لبنان را تهدید می‌کند. آنچه در سنجار و موصل و الرقه رخ داد حقیقت این تکفیری‌ها و اهداف آن‌ها را آشکار می‌کند و نشان داد که تکفیری‌ها با اقدامات خود شدیدترین اهانت‌ها را به اسلام روا داشته‌اند.

انتهای پیام

کد N557991