محسن رضایی:

مهمترین هدف پدافند غیرعامل، تضعیف و ناامید کردن دشمن است

محسن رضايي,پدافند غيرعامل

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برای همه نوع تهدیدات، فرمول پدافند غیرعامل داشته باشیم، گفت: پدافند غیرعامل از ارکان اساسی امنیت ملی و استقلال دفاعی و آرامش و توسعه ایران است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن رضایی، در همایش ملی پدافندغیرعامل که در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما در حال برگزاری است، اظهار کرد: مهمترین هدف پدافند غیرعامل، تضعیف اراده دشمن و ناامید کردن آن قبل از وقوع جنگ است.

وی افزود: پدافند غیرعامل هم در بازدارندگی و هم در وقوع جنگ ها کاربرد اساسی دارد.

رضایی تاکید کرد: اقتدار نظامی فقط به موشک‌ها نیست. الان که بزرگترین قدرت موشکی و نظامی منطقه هستیم، آنچه که می‌تواند این موشکها و توپها را کامل کند، مساله پدافند غیرعامل و نبرد اراده‌هاست.

وی با بیان اینکه برای همه نوع تهدیدات، فرمول پدافند غیرعامل داشته باشیم، گفت: پدافند غیرعامل از ارکان اساسی امنیت ملی و استقلال دفاعی و آرامش و توسعه ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر پدافند غیرعامل را گسترده کنیم، آسیب پذیری کشور کاهش می‌یابد و مدیریت بحران آسان می‌شود. باید هزینه تجاوز را افزایش دهیم و آستانه مقاومت مردمی را بالا ببریم.

رضایی گفت: امنیت همیشه دو بُعد دارد یکی بُعد بازدارندگی و بُعد دوم این است که وقتی جنگ شروع شد، در کوتاهترین زمان و با حداقل خسارات تمام شود. برای اجرای شدن این دو بُعد، فراهم کردن امکانات، تدابیر و قوای لازم از ضروریات است.

وی ادامه داد: خسارات زیادی به ایران به دلیل مراعات نکردن پدافند غیرعامل در جنگ تحمیلی وارد شد این در حالی است که پیش از انقلاب مستشاران آمریکایی در ایران بودند. اما هیچگاه دانش پدافند غیرعامل را به ما نمی‌دادند تا امنیت ملی ایران گروگان آمریکا باشد.

رضایی همچنین به موضوعات اخیر در کشور اشاره کرد و یادآور شد: در چند ماه اخیر، تمام منطقه جز ایران ناامن بوده و شاهد بودیم که برای برهم زدن ثبات و آراش کشورمان، یک معلم را در سیستان کشتند و یا در اصفهان اسیدپاشی کردند و سپس تمام رسانه‌های آنها به صورت سازماندهی شده و هدفمند آنقدر به این موضوع پرداختند که حدود 1000 نفر را مجبور کردند در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار کرد: معلوم است که حساب و کتابی در کار است و نشان دادن چهره ناامن از ایران از اهداف دشمنان است.

انتهای پیام

کد N557934