تصاویری که داعش از گروگان انگلیسی در کوبانی منتشر کرده است

گروه تروریستی داعش با پخش تصاویری که ادعا می‌شود به وسیله پهبادهای این گروه ضبط شده، وضعیت شهر کوبانی در مرز ترکیه را بر خلاف دیگر رسانه ها آرام توصیف کرد.

تصاویری که داعش از گروگان انگلیسی در کوبانی منتشر کرده استگروه تروریستی داعش با پخش تصاویری که ادعا می‌شود به وسیله پهبادهای این گروه ضبط شده، وضعیت شهر کوبانی در مرز ترکیه را بر خلاف دیگر رسانه ها آرام توصیف کرد.

 

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، در این ویدئو، جان کانتلی، عکاس خبری بریتانیایی که از سال ۲۰۱۲ در سوریه ربوده شده است، به عنوان خبرنگار داعش در کوبانی می گوید که تکفیری ها کنترل بخش هایی از شرق و جنوب شهر را در اختیار دارند و در حال پاکسازی سایر مناطق از مبارزان کرد هستند.

انتشار این تصاویر در حالی صورت گرفته که بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، بمب افکن های این کشور دوشنبه دست کم پنج خودرو و یک مقر، تجمع تکفیری های داعش را در حوالی کوبانی نابود کرده اند.

در حالی که نبرد میان «یگان های مدافع خلق» و ترویست های داعش برای کنترل شهر کوبانی ادامه دارد، ترکیه اعلام کرد مرزهای این کشور برای عبور پیشمرگه های اقلیم کردستان عراق به سوی این شهر باز است.

پیشتر صالح مسلم، رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کردستان، گفته بود که ترکیه در راه ورود پیشمرگه ها به کوبانی مانع ایجاد می کند.

حزب اتحاد دموکراتیک کردستان، به پ.ک.ک.، حزب کارگران کردستان ترکیه، گرایش دارد. نیروهای ارتش ترکیه که در مرز این کشور با کوبانی موضع گرفته اند، اجازه عبور شبه نظامیان پ کا کا را به سوریه نمی دهند. با این حال و با توجه به روابط نزدیک میان اقلیم کردستان عراق با دولت ترکیه، آنکارا اعلام کرده است که پیشمرگه های اقلیم می توانند برای کمک به مدافعان کرد کوبانی، از مرز ترکیه عبور کنند.

52261

کد N557921