حبیبی اعلام کرد

نظر منفی حزب موتلفه اسلامی در تصدی دکتر نیلی بر وزارت علوم

محمدنبي حبيبي,حزب موتلفه اسلامي,وزارت علوم

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گزینه پیشنهادی رییس‌جمهور برای تصدی وزارت علوم اظهار کرد: با وجودی که پشتیبانی اصولی از دولت یازدهم در دستور کار حزب موتلفه اسلامی است اما تأسف خود را از اقدام جناب آقای رئیس جمهور محترم در این معرفی اعلام می کنم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گزینه پیشنهادی رییس‌جمهور برای تصدی وزارت علوم اظهار کرد: با وجودی که پشتیبانی اصولی از دولت یازدهم در دستور کار حزب موتلفه اسلامی است اما تأسف خود را از اقدام جناب آقای رئیس جمهور محترم در این معرفی اعلام می کنم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در جمع دبیران این حزب درخصوص انتخاب محمود نیلی، وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی ضمن اعلام نظر منفی راجع به تصدی جناب آقای دکتر محمود نیلی احمد آبادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مصرا تقاضا دارد به وظیفه ای که بین ایشان و خداوند متعال به عهده آنها است عمل بفرمایند و به کسی رای مثبت بدهند که نه تنها سابقه همراهی و سکوت در فتنه نداشته باشد، بلکه در مقابل عوامل فتنه، شجاعانه و به صراحت سینه سپر کند و به نظر ما این خصوصیت در وجود آقای دکتر محمود نیلی جمع نیست.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه شورای انقلاب فرهنگی موضوع انتصاب آقای دکتر نیلی احمد آبادی برای ریاست دانشگاه تهران مطرح شده بود. نظر منفی بسیاری از اعضاء محترم شورای انقلاب فرهنگی در حدی غلبه داشت که اصلا موضوع به رای گذاشته نشد. سوال اینست که چگونه نام ایشان برای تصدی وزارت علوم به مجلس داده شده است.

حبیبی تصریح کرد: در زمان فتنه تحصنی در دانشکده فنی دانشگاه تهران به پشتیبانی از جریان فتنه برقرار بوده است که آقای دکتر نیلی رئیس این دانشکده نه تنها هیچ مخالفتی با آن تحصن نداشته بلکه همراهی هم کرده اند.

وی در ادامه گقت: آقای دکتر نیلی تاکنون موضعی علیه فتنه و سران فتنه و اتهاماتی که سران فتنه در انتخابات 88 ریاست جمهوری به نظام وارد کرده اند، نداشته است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: تذکر مکرر مقام معظم رهبری راجع به خط قرمز بودن فتنه و فتنه‌گران در حدی است که احتیاج به توضیح ندارد. در بین اساتید دانشگاه‌های کشور شخصیت‌های ارزشمند و واجد شرایطی که موضع صریح در گفتار و رفتار علیه فتنه 88 داشته اند فراوان وجود دارد،چرا آقای رئیس جمهوری محترم از بین آنها فردی را معرفی نمی کنند.

وی در ادامه گفت: جناب آقای رئیس جمهوری بارها راجع به حُر در قضیه کربلا و پذیرش توبه از طرف حضرت امام حسین (ع)مطالبی فرموده‌اند؛ توجه ایشان را به این نکته جلب می کنیم که حُر بعد از پذیرش توبه اش تقاضا کرد که امام (ع) اجازه بدهند اولین کسی که به میدان نبرد علیه کفر و الحاد و فتنه می‌شتابد و در رکاب امام معصوم(ع) به شهادت می‌رسد جناب حُر باشد. قرار نشد به جناب حُر سمت حکومتی داده شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان گفت: با وجودی که پشتیبانی اصولی از دولت یازدهم در دستور کار حزب موتلفه اسلامی است اما تاسف خود را از اقدام جناب آقای رئیس جمهور محترم در این معرفی اعلام می کنم.

انتهای پیام

کد N557886