لهستان هزاران نیروی ارتش را در مرز با اوکراین مستقر می‌کند

وزیر دفاع لهستان گفت، این کشور تصمیم گرفته تا به خاطر بزرگترین بحران امنیتی از زمان جنگ سرد، نیروهای خود را از غرب کشور در مرز شرقی‌اش با اوکراین مجدداً مستقر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی راشا تودی، "توماس سیمونیاک"، وزیر دفاع لهستان گفت: وضعیت ژئوپولیتیک تغییر کرده است. ما با بزرگترین بحران امنیتی از زمان جنگ سرد مواجه هستیم و باید از آن نتیجه بگیریم.

وی افزود: تعداد نیروهای مستقر در سه پایگاه نظامی در شرق لهستان طی دو سال سه برابر خواهد شد. تعداد تجهیزات نظامی مستقر در این پایگاه‌ها نیز افزایش خواهد یافت. این یک اقدام رادیکالی نیست بلکه به خاطر تهدیدی که از درگیری‌های اوکراین ایجاد می‌شود یک اقدام حفاظتی است. ما می‌خواهیم که این یگان‌ها در شرق لهستان کارآمدتر شوند.

اکثر نیروهای ارتش لهستان در بخش غربی متمرکز شده‌اند چراکه این کشور از زمانی که بخشی از شوروی بود ساختار ارتش خود را تجدید سازمان نکرده است.

سیمونیاک در هنگام بازدید از پایگاه نظامی «سیدلس» مستقر در شرق لهستان گفت: ورشو قصد دارد تا در بخش به‌روز رسانی ارتش به ویژه در بخش شرقی کشور سرمایه‌گذاری کند. وزارت دفاع قصد دارد تا تجهیزات جدیدی را در سال 2016 میلادی خریداری کند.

وی افزود: امروز جناح شرقی کشورمان در موقعیت حساسی است. ما جزئیات را رسیدگی کرده و آنچه که داریم را حفظ و توسعه می‌بخشیم. من تاسیسات زیربنایی اینجا را دیدم. صریحاً بگویم که این تاسیسات قدیمی و منسوخ شده به نظر می‌آید در نتیجه باید آنها را ارتقاء ببخشیم.

این وزیر اعلام کرد، قصد دارد در آینده نزدیک از پایگاه‌های نظامی شرقی در چلم و سووالکی نیز بازدید کند.

انتهای پیام

کد N557801