مجلس تصویب کرد؛

پیش‌بینی شهادت یا جانبازی آمر به معروف در صورت آسیب جسمی یا جانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز و در جریان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، مقرر کردند که در صورت آسیب جدی و یا جانی به آمر به معروف، برای آن فرد شهادت یا جانبازی در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به موجب ماده 16 طرح حمایت از آمران به معروف که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، هرگاه به فردی که در مقام اجرای امر به معروف و نهی از منکر موضوع این قانون اقدام می‌کند، آسیب جسمی و یا جانی وارد شود حسب مورد مشمول قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران می‌شود.

به موجب تبصره یک این ماده، حکم این ماده به افرادی که پیش از تصویب این قانون مورد آسیب جسمی یا جانی قرار گرفته‌اند نیز تسری پیدا می‌کند.

در تبصره دوم این ماده نیز پیش‌بینی شده احراز شهادت یا جانبازی توسط کمیته کشوری متشکل از نمایندگان قوه قضاییه، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بنیاد شهید و ستاد امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد.

به موجب این مصوبه، آیین‌نامه این تبصره ظرف شش ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیشنهاد می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

این ماده با 139 رای موافق، 19 رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید.

انتهای پیام

کد N557723