رییس سازمان تعزیرات حکومتی:

سازمان تعزیرات حکومتی جایگاه واقعی‌اش را بدست آورده است

تعزيرات حكومتي

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در طول 20 سال گذشته سازمان تعزیرات حکومتی همانند نهالی بود که امکان داشت با یک باد از بین برود، اما اکنون ریشه دوانده و جایگاه واقعی خود را به دست آورده است.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در طول 20 سال گذشته سازمان تعزیرات حکومتی همانند نهالی بود که امکان داشت با یک باد از بین برود، اما اکنون ریشه دوانده و جایگاه واقعی خود را به دست آورده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ علی مژدهی در بیستمین سالگرد تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست مدیران ستادی و اجرایی این سازمان که با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در وزارت دادگستری افق بسیار روشنی را برای سازمان تعزیرات حکومتی پیش‌بینی می‌کنم.

وی ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی مولود انقلاب اسلامی است و در 20 سالی که از عمر آن گذشته دوره‌های مختلفی را پشت سر گذاشته است. از زمان ریاست آیت‌الله شاهرودی همیشه این بحث مطرح بود که سازمان تعزیرات حکومتی تا چه زمانی باید برقرار باشد؟ به نحوی که یا باید منحل یا باید با قوه قضاییه ادغام شود.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: از سال 82 که صلاحیت سازمان تعزیرات در خصوص موضوعات صنفی گرفته شد بخش عمده‌ای از وظایف سازمان تعیزرات حذف شد. قوه قضاییه همچنان پیگیر بود که سازمان تعزیرات حکومتی زیرمجموعه آن باشد، اما در نهایت یک ماده واحده‌ای تصویب شد که آنچه تخلف است در تعزیرات و آنچه جرم است در قوه قضاییه رسیدگی شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است. در سال 87 مجددا صلاحیت‌های سازمان تعزیرات حکومتی به آن بازگردانده شد، اما مخالفت‌هایی از سوی قوه قضاییه در خصوص این صلاحیت‌ها صورت گرفت و پس از کش و قوس‌های فراوان در حال حاضر 80 درصد صلاحیت‌های در دست قاچاق کالا و ارز به تعزیرات حکومتی سپرده شده است.

مژدهی تصریح کرد:‌ در طول 20 سال گذشته هر یک از مدیران زحمات زیادی را برای سازمان تعزیزات کشیدند. امروز شاهدیم که این نهالی که امکان داشت با یک بادی از بین برود ریشه دوانده و جایگاه واقعی خود را به دست آورده است.

ادامه دارد ...

کد N557696