نماینده زاهدان در تذکر شفاهی:

ای كاش به مشكلات سیستان مانند اسید پاشی توجه شود

مجلس,سیستان و بلوچستان,اسیدپاشی

ای كاش رییس جمهوری برای مشكلات و مسائل استان ما نیز حساس و دچار بی خوابی بودند یا دستوری می دادند. ای كاش قوه قضاییه نسبت به این اتفاقات واكنش نشان می دادند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در استان سیستان و بلوچستان هر روز یك اتفاق ناگوار رخ می‌دهد ولی كسی واكنشی نشان نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا, حسینعلی شهریاری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذكری شفاهی طبق اصل هشتم قانون اساسی , اعلام كرد: منكر بزرگی به عنوان اسید پاشی در كشور اتفاق افتاد كه رییس جمهوری كشور و رییس مجلس نسبت به آن واكنش نشان دادند. حتی شخص رییس‌جمهور در واكنش به آن اعلام كردند " من آرام نمی‌گیرم تا تكلیف این مساله مشخص شود."

این نماینده استان سیستان و بلوچستان در ادامه, افزود: این در حالی است كه طی سفر استانی آقای رییس‌جمهور به سیستان و بلوچستان در روز اول یك معلم جوان كه فرزند شش ماهه داشت به همراه یك سرباز به شهادت رسیدند. در روز دوم نیز معلم دیگری كه فرزند خردسالی دارد به شهادت رسید. در استان سیستان و بلوچستان هر روز یك اتفاق ناگوار رخ می‌دهد ولی كسی واكنشی نشان نمی‌دهد.

وی تاكید كرد: ای كاش رییس‌جمهوری یك هیاتی را برای رسیدگی به این موضوع معرفی می‌كردند.ای كاش ایشان برای مشكلات و مسائل استان ما نیز حساس و دچار بی‌خوابی بودند یا دستوری می‌دادند. ای كاش قوه قضاییه نسبت به این اتفاقات واكنش نشان می دادند.

در ادامه این تذكر علی لاریجانی كه ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت, اظهار كرد: باید به این مسائل رسیدگی شود چراكه مسائل و مباحث مهمی هستند. كمیسیون امنیت مجلس هم باید پیگیر مساله باشند و پرونده شهادت معلمان استان را بررسی كنند.

کد N557672