معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد

جایگاه ویژه پژوهش در بودجه 94

بودجه,معاون پارلماني رييس‌جمهور,پژوهش,نقشه جامع علمي كشور

معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور گفت: در بودجه سال 94 سعی خواهد شد که توجه خاصی به بودجه تحقیق و پژوهش شود، کما اینکه در سال 93 هم نسبت به قبل به این مساله توجه ویژه‌ای شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری اظهار کرد: سیاستهای علم وفناوری مقام معظم رهبری که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، جزء اولویتهای دولت قرار گرفته و همه دستگاه‌های اجرایی باید نگاه عمیقی به سیاستهای علم و فناوری و دانش بنیانی داشته باشند.

وی ادامه داد: اقتصاد دانش‌بنیان صرفاً به شرکتهای خاص و یا پارکهای علم و فناوری خلاصه نمی‌شود، گرچه ظرفیت توسعه پارکهای علم و فناوری و حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان یکی از ابزارهای مناسب برای اعمال سیاستهایی است که مقام معظم رهبری فرمودند، ولی این سیاستها یک مجموعه بسته و پیوسته‌ای است که انشاءالله با عملیاتی کردن این سیاستها تحول و تحرک ویژه‌ای در این حوزه شکل بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری در ادامه با بیان اینکه دولت باید با همه توان در اجرای این سیاستها همت کند، تصریح کرد: برای عملیاتی کردن سیاستهای علم و فناوری جایی که نیاز به قانون و مقررات دارد، آن بخش را پیگیری خواهیم کرد، ولی عمده این سیاستها در میدان عمل و دستورالعمل‌های اجرایی در خود دولت و دیگر دستگاه‌ها باید پیگیری شود.

معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور در مورد افزایش سهمیه بودجه پژوهش گفت: مساله مالی در بحث پژوهش مهم است، اما مهم‌تر از بحث مالی اهتمام به این موضوع و سازمان دهی، رفع نواقص و مشکلات و استفاده بهینه از بودجه تحقیقاتی است.

وی ادامه داد: البته تخصیص اعتبارات هم بخشی از این موضوع است که در بودجه سال 94 سعی خواهد شد که توجه خاصی به بودجه پژوهش شود و باید در برنامه ششم توسعه که در دست تدوین است، به این موضوع به صورت ویژه پرداخته شود تا این سیاستها در برنامه ششم توسعه انعکاس جدی داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به نقشه جامع علمی کشور گفت: تمامی سیاستهای نقشه جامع علمی کشور در کانون توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

انتهای پیام

کد N557658