یک فعال دانشجویی:

منتظر برخورد با متخلفان بورسیه‌های غیرقانونی هستیم

بورسيه‌هاي غيرقانوني

یک عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب، گفت: باید شدیدا با متخلفین بورسیه‌های غیرقانونی برخورد شود؛ چراکه در اسلام جایگاه علم و عدالت ارزش دارد.

مهرسا لطانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با خواندن بیانیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این نتیجه رسیدم که اتفاقات خوبی در جریان است. آن حالتی که در جامعه‌شناسی به عنوان شیوه فرهنگی در میدان فرهنگ نام برده می‌شود در آستانه کنار رفتن است. حتی اینکه وزیر علوم دولت قبل هم در این باره صحبت‌هایی کرده نشانه‌های خوبی است.

وی ادامه داد: این بیانیه و صحبت‌های مربوط به آن نشان می‌دهد که جوی که علیه وزیر سابق علوم یعنی آقای دکتر فرجی‌دانا اتفاق افتاد؛ بی‌خودی نبوده است و حمایت دانشجویان و دانشگاهیان برای یک تیم بوده و نه یک فرد.

این عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با اشاره به بخشی از این بیانیه مبنی بر حفظ دیسیپلین مقام علمی کشور، گفت: عده‌ای با عنوان سرباز وفادار کشور و انقلاب بورسیه شده‌اند. این کار یعنی برخورد سلیقه‌ای و غیرخودی خواندن دیگران. امیدواریم با حرکت آرام و اصلاح‌جویانه نظام این اتفاقات دیگر تکرار نشود.

لطانی همچنین گفت: البته نکات مطرح شده در این بیانیه آنقدر بازدارنده نیست که اگر دوباره این گروه بر سر قدرت آید از این دست تخلفات انجام ندهند. ما معتقدیم که باید به شدت با متخلفان برخورد شود.

وی تصریح کرد: در اسلام علم و عدالت یک ارزش دارد، فقهای ما در دادگستری هم این اتفاقات را غیرقانونی خواندند به همین علت باید به شدت با مسئولین متخلف برخورد شود؛ چرا که حق خیلی از نخبگان را در کشور گرفتند و با برخوردهای سلیقه‌ای باعث ایجاد اغتشاش در کشور شدند. ما با برخوردهای سلیقه‌ای شکست خواهیم خورد.

انتهای پیام

کد N557480