درخواست جهانی برای متوقف کردن خشونت‌های بوکوحرام

آفريقا,نيجريه,ديده‌بان حقوق بشر

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که امروز (دوشنبه) منتشر شد از جامعه بین المللی و دولت نیجریه درخواست کرده تا به تحقیقات درباره نقض حقوق بشر توسط اعضای بوکوحرام و پیگرد قانونی آنها بپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، در این گزارش آمده است: جامعه بین‌المللی باید از انجام تحقیقات شفاف و پیگرد ناقضان حقوق بشر از گروه بوکوحرام و همچنین خشونت‌های اعمال شده، توسط نیروهای امنیتی دولتی نیجریه و گروه‌های متحد آن حمایت کند و باید به دولت نیجریه کمک کند تا به حفاظت از مدارس و تامین درمان‌های روانی و فیزیکی برای تمام قربانیان آدم ربایی‌ها و سایر خشونت‌های بوکوحرام بپردازد.

این گزارش با عنوان "آن چند هفته وحشتناک در اردوگاه بوکوحرام" درباره خشونت بوکوحرام علیه زنان و دختران در شمال شرق نیجریه" براساس مصاحبه با 30 دختر و زن نیجریایی ربوده شده از ژوئن تا اوت سال جاری میلادی نگاشته شده است.

براساس این گزارش، اکثریت قربانیان را مسیحیان یا دانش آموزان یا هر دو تشکیل می‌دهند آنها مورد سوء استفاده فیزیکی، روحی یا جسنی قرار گرفته‌اند یا مجبور شدند در عملیات شبه نظامیان فعال باشند.

انتهای پیام

کد N557257