ساماندهی بانوان مداح زن در اصفهان

مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: مداحان زن ناآگاه در بعضی از جلسات روضه خوانی علاوه بر ترویج فرقه‌های انحرافی، احکام اشتباه اخلاقی، اعتقادی، تربیتی و ... را بیان و زنان را به انحراف می‌کشانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، حجازی به مناسبت بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن ماه محرم اظهار کرد: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان برنامه‌ریزی‌های لازم را برای ساماندهی مداحان و روضه خوانان بانو در سطح استان انجام می‌دهد.

وی افزود: هم اکنون روضه خوانان و مداحان غیر مجاز زن بزرگ‌ترین چالش امور زنان در این حوزه است، به همین دلیل با کمک شهروندان در حال شناسایی و ساماندهی این مداحان غیرمجاز هستیم، زیرا مداحان زن ناآگاه در بعضی از جلسات روضه خوانی علاوه بر ترویج فرقه‌های انحرافی، احکام اشتباه اخلاقی، اعتقادی، تربیتی و بعضا مسایل سیاسی را بیان و زنان حاضر در جلسه را به انحراف می‌کشانند.

مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان این‌که «ارایه اطلاعات غلط و عمدتاً انحرافی به بانوان حاضر در جلسات عزاداری از دیگر معضلات ماست» ادامه داد: تاکنون تعدادی از این افراد شناسایی و مورد پیگیری قرار گرفته‌اند، البته برای برخی از این افراد پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و با توجه به مدرک تحصیلی‌ آنها مجوز فعالیت صادر می‌شود.

حجازی تصریح کرد: ساماندهی مداحان زن در اصفهان با توجه به تعداد زیاد آنها زمان‌بر است و به همین دلیل در این زمینه مردم باید همکاری بیشتری را با ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تنها نسبت به شناسایی افرادی که به صورت غیر قانونی فعالیت می‌کنند انجام وظیفه‌ می‌کند و وظیفه نیروی انتظامی برخورد با این افراد است.

مسئول امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در کمیته‌ای که با حضور بانوان نهادهای مختلف در ستاد امر به امر و نهی از منکر برگزار می‌شود موضوع عفاف و حجاب است.

انتهای پیام

کد N557074