در دیدار با العبادی؛

پادشاه اردن: به عراق در حفظ امنیتش کمک می‌کنیم

عراق,اردن,نخست‌وزير عراق,داعش

پادشاه اردن در جریان نشست با نخست‌وزیر عراق بر حمایت کشورش در مقابله با گروه‌های ترورریستی در این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در نشست خود با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که کشورش برای مقابله با گروه‌های تروریستی و تفکرات افراط‌گرایانه‌ای که امنیت و ثبات تمام کشورهای منطقه را هدف خود قرار داده، حمایت می‌کند.

وی تاکید کرد: اردن برای تحکیم امنیت و ثبات عراق به‌طور کامل از آن حمایت می‌کند چراکه فقط امنیت این کشور پایه و اساس حفظ ثبات و امنیت در منطقه است.

وی همچنین تصریح کرد که کشورش همواره بر وحدت عراق؛ ایستادگی کنار مردم، تحکیم وحدت ملی کشور و ایجاد توافق میان تمام تشکل‌های عراق اصرار می‌ورزد و بر اهمیت مشارکت مردم عراق در ساخت آینده خود تاکید دارد.

از سوی دیگر حیدر العبادی ضمن تاکید بر تحکیم روابط میان طرفین افزود: اردن نزدیک‌ترین دوست و همسایه عراق است.

وی ضمن ابراز قدردانی از موضع دوستانه اردن نسبت به مردم مظلوم عراق، بر ادامه گفتگو و همکاری با این کشور درخصوص تحکیم روابط دوجانبه در تمامی زمینه‌هایی که به نفع مردم دو کشور باشد، تاکید کرد.

طرفین همچنین با پرداختن به تحولات سوریه بر اهمیت دستیابی به راه حل سیاسی فراگیری که بحران این کشور را برطرف سازد و وحدت سوریه و مردم را شامل شود، تاکید کردند.

پادشاه اردن و حیدر العبادی در این دیدار راه‌های گسترش روابط دو جانبه میان دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی، انرژی و سازندگی را که منافع مردم دو کشور را در پی داشته باشد به یکدیگر ارائه کردند.

در همین راستا، حیدر العبادی در نشست با عبدالله النسور همتای اردنی خود درخصوص تحکیم روابط دو کشور و مشارکت برای مقابله با تروریسمی که عراق با آن روبه‌رو است، گفت‌وگو کردند.

عبادی در این نشست اظهار کرد، کشورش در پی ایجاد روابط سازنده با تمام کشورها به ویژه کشورهای همسایه است.

وی افزود: گروه تروریستی داعش با حمایت از چندین کشور سعی دارد تا به همزیستی مسالمت‌آمیز در عراق و ادیان مقدس دیگر ضربه وارد کند.

طرفین درخصوص موضوع زندانیان اردنی که در عراق بوده و پنج تن از آنان با درخواست اردن مشمول عفو شدند، صحبت کردند.

انتهای پیام

کد N556750