حاشیه های یک ختم باشکوه/ از روزگار معاون احمدی نژاد تا احیای کمیته انقلاب

آیت الله مهدوی, مراسم ختم

مراسم ختم آیت الله مهدوی کنی در دانشگاه امام صادق(ع) با حاشیه های سیاسی همراه بود که می توان به روزهای کاری وزیر سابق اطلاعات، معاون اول احمدی نژاد و قهر عکاس های خبری اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 15 روز یکشنبه مراسم ختم ارتحال آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد. حضور عموم مردم، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) و مسئولان کشوری و لشگری در این مراسم بسیار قابل توجه بود. 
به دلیل مسافت 200 متری درب دانشگاه تا مسجد اجازه ورود خودروی مسئولان داده نشد و مسئولان مجبور بودند از ورودی دانشگاه تا مسجد را پیاده طی کنند. هرچند برخی با هر ترفندی بود به بهانه های امنیتی تا جلوی درب مسجد با خودرو آمدند. از مصطفی کواکبیان گرفته تا حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور! این در حالی بود که بقیه مسئولان ترجیح دادند این مسافت را بدون خودرو طی کنند. از آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران تا مشاوران رئیس جمهور ...
کتاب خاطرات آیت الله مهدوی کنی در کمیته
در این مسیر مرکز اسناد انقلاب اسلامی، دانشگاه امام صادق و بسیج غرفه هایی برپا کرده و اسناد و تصاویری از فعالیتهای انقلابی آیت الله مهدوی کنی در معرض دیدعموم قرارداده بودند. پذیرایی میهمانان با خرما و چای و حلوا هم برقرار بود. برو بچه های سابق کمیته انقلاب اسلامی هم با یک بلندگوی دستی در جلوی درب ورود دانشگاه به میهمانان خوش آمد گفته و آنها را تشویق به خرید کتاب خاطرات آیت الله مهدوی کنی در کمیته انقلاب اسلامی می کردند.
اولین و آخرین میهمانان مراسم ختم
شاید بتوان نخستین میهمان این مراسم را حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری عنوان که از همان دقایق ابتدایی در مراسم حضور داشت و آخرین نفرات هم که ساعت 17 یعنی انتهای مراسم ختم آمدند تابش نماینده مجلس و انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران بودند.
معاون اول احمدی نژاد: تدریس می کنم
در میان میهمانان پرویز داوودی معاون اول محمود احمدی نژاد رئیس دولت نهم بدون حاشیه و آرام وارد شد و در سکوت مراسم را ترک کرد. وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: زیاد اهل مصاحبه نیستم. بیشتر در حال تحقیقم و در دانشگاه درس مدیریت استراتژیک تدریس می کنم.
http://media.mehrnews.com/d/2014/10/26/3/686291.jpg

وزیر سابق اطلاعات: فعلا در سپاه مشغول به کار هستم
حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات  هم در مراسم حاضر بود که در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در سپاه مشغول به کار هستم. روی میز کارم طرحی را بعنوان نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس دارم که انشا الله پس از بررسی قصد داریم این اطلاعات را منتشر کنیم.
 
http://media.mehrnews.com/d/2014/10/26/3/686292.jpg

حضور پر رنگ وزرای سابق
اعضای  دولت نهم و دهم  حضور پررنگی در ممراسم داشتند؛ از زریبافان گرفته که با همه خوش و بش می کرد تا   عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم، شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت دهم و ... .
از قهر عکاس ها تا پلاکار تسلیت کمیته انقلاب اسلامی
از جمله حاشیه های این مراسم می توان به قهر دسته جمعی عکاسان خبرگزاری ها عنوان کرد چرا که انگار به آنها مجوز عکاسی از داخل مسجد و مراسم را نداده بودند. همچنین نصب یک پلاکار تسلیت با نام کمیته انقلاب اسلامی هم قابل تامل بود که انگار این نهاد انقلابی دوباره احیا شده است!
با تمام حاشیه ها، این مراسم به نحو احسن با حضور گرم مردم و مسئولان برگزار شد. ترافیک منطقه پل مدیریت و تلاش نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی و افسران نیروی انتظامی برای هدایت خودروها و همچنین انتظامات خود جوش بچه های دانشگاه امام صادق(ع) هم قابل تحسین بود.

*گزارش از سید هادی کسایی زاده
کد N556691