دیدار مقام‌های بلندپایه کره‌شمالی و جنوبی در هاله‌ای از ابهام

سیاسی

مقام‌های کره‌شمالی در پیام مسئولان کمیسیون دفاع ملی گفتند که عدم مخالفت مقام‌های سئول با اقدام‌های فعالان سیاسی این کشور، فقدان صداقت آن‌ها را برای دیدار تعیین‌ شده نشان ‌می‌دهد.

دیدار مقام‌های بلندپایه کره‌شمالی و جنوبی که اوایل ماه جاری میلادی مورد توافق نسبی قرار گرفته بود، با اعلام عدم علاقه مقام‌های پیونگ‌یانگ در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های کره‌شمالی اعلام کردند که دیدار مقام‌های بلندپایه میان کره‌شمالی و جنوبی به‌دلیل عدم صداقت مقام‌های سئول باید مورد بازبینی قرار گیرد.

کمیسیون دفاع ملی كره‌شمالی اعلام كرد که مقام‌های سئول با اقدام‌های فعالان سیاسی این کشور مخالفت نمی‌کنند و همین مطلب عدم صداقت آن‌ها را برای دیدار تعیین‌ شده نشان ‌می‌دهد.

«لیم بیونگ چئول» سخنگوی وزارت خارجه کره‌جنوبی گفت: «از کره‌شمالی می‌خواهیم تا موضع خود را در برابر پیشنهاد دیدار مقام‌های بلندپایه دو کره که قرار است ۳۰ اکتبر برگزار شود، مشخص کند.»

فعالان سیاسی کره جنوبی اخیرا در مرز مشترک دو کره بروشورهای تبلیغاتی ارسال کردند که روی آنها پیام‌ها و اخبار ضد دولت کره‌شمالی نوشته شده بود.

کد N556604