حضور وزیر پیشنهادی علوم در جلسه کمیسیون آموزش

كميسيون آموزش و تحقيقات,كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس,وزير علوم

وزیر پیشنهادی علوم با حضور در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برنامه‌های خود و راهکارهای مورد نظر برای روند رشد علمی کشور را ارائه کرد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این مطلب اظهار کرد: محمود نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم که در جلسه کمیسیون آموزش حضور داشت ضمن ارائه برنامه‌های خود به سوالات نمایندگان نیز پاسخ داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس درباره‌ی گزارش کمیته آموزش عالی این کمیسیون در خصوص پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری در دانشگاههای دولتی و آزاد گفت: این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان است و با توجه به توضیحاتی که ارائه شد و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز نظر خود را ارائه کرد مقرر شد یک هفته به دانشگاه آزاد فرصت داده شود تا دراین باره مجوزهای خود را ارائه کند. این که مجوز بر اساس مرکز گسترش بوده و یا هر دلیل دیگری.

وی تصریح کرد: نهایتا مقرر شد اگر توضیحات قانع‌کننده نبود به لحاظ قانونی و حقوقی این موضوع پیگیری شود.

جعفری خاطر نشان کرد: در این جلسه ادامه بررسی طرح یک فوریتی استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش وپرورش نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و با توجه به رای‌گیری به عمل آمده برای آن ارجاع به قوه قضاییه و اعمال ماده 206 در نظر گرفته شد.

انتهای پیام

کد N556581