باهنر در نشست خبری:/2/

شرط‌های حضور در انتخابات را ما تعیین نمی‌کنیم

سیاست داخلی

ساختن فردی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی زمان‌بر است و فعالان سیاسی باید به شکلی فعالیت کنند که متکی به افراد نباشند و قبول دارم که فقدان آیت‌الله مهدوی‌کنی و مرحوم عسگراولادی در کوتاه‌مدت به جریان اصولگرایی ضربه می‌زند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ساختن فردی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی زمان‌بر است و فعالان سیاسی باید به شکلی فعالیت کنند که متکی به افراد نباشند و قبول دارم که فقدان آیت‌الله مهدوی‌کنی و مرحوم عسگراولادی در کوتاه‌مدت به جریان اصولگرایی ضربه می‌زند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا باهنر در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات اخیر سیدمحمد خاتمی مبنی بر حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نظر من این است که جریانات مختلف سیاسی ظهور و بروز و حیات‌شان در شرکت در انتخابات‌ها است و باید فعال باشند و ما هم دوستان و هم رقبایمان را به حضور فعالانه در انتخابات دعوت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شرط‌های حضور در انتخابات را ما تعیین نمی‌کنیم بلکه این نظام است که آن مشخص می‌کند، یادآور شد: شرط حضور در انتخابات قانون اساسی و قبول قوانین موضوعه کشور است، اما مقوله فتنه چیزی نیست که با گذشت زمان محو یا کمرنگ شود باید گفت که آن اتفاقات تاسف‌آور بوده چراکه هزینه‌های جدی به نظام تحمیل شده است و کسانی که منتظر فراموشی فتنه هستند، باید بدانند برای فتنه هزینه داده شده و این هزینه باید مثمرثمر و مفید باشد؛ یعنی فتنه فراموش نشود و حداقل فتنه‌گران اعلام توبه کنند و اگر همچنان بخواهند در همان فضا و زمان باشند برای فعالیت مشکل دارند.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه با توجه به درگذشت مرحوم عسگراولادی و آیت‌الله مهدوی کنی آیا اصولگرایان می‌توانند همچنان به وحدت امیدوار باشند، گفت: ضایعه از دست دادن مرحوم عسگراولادی و آیت‌الله مهدوی‌کنی ضربه جدی به حرکت اصولگرایی است، چرا که آنها تکیه‌گاه جدی برای اصولگرایان بودند.

باهنر با اشاره به خدمات عسگراولادی و آیت الله مهدوی‌کنی اظهار داشت: قرآن بیان می‌کند هیچ آیه و نعمتی را از شما نمی‌گیریم مگر اینکه آیه و نعمتی بهتر و یا همانند آن را به شما بدهیم. در زمان امام راحل هم ما حتی جرات این فکر که بعد از امام چه می‌شود را نداشتیم؛ مهم این است که رویش‌ها عمیق‌تر و پرمحتواتر از ریزش‌ها باشد ولی سرعت این رویش‌ها سریع است. ساختن فردی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی زمان‌بر است و فعالان سیاسی باید به شکلی فعالیت کنند که متکی به افراد نباشند و قبول دارم که فقدان این دو بزرگوار در کوتاه‌مدت به جریان اصولگرایی ضربه می‌زند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص جایگاه احمدی‌نژاد در جریان اصولگرایی نیز تصریح کرد: بالاخره احمدی‌نژاد فعالیت‌های سیاسی دارد و دارای مدافعان و منتقدانی است جایگاه وی در جریان اصولگرا به مواضع خودش بستگی دارد و اینکه وی وارد بحث همراهی با اصولگرایان شود. اگر به یاد داشته باشیم احمدی‌نژاد در هشت سال گذشته می‌گفت من اصولگرا نیستم و این اصولگرایان را هم قبول ندارم.

 

کد N556558