21 زخمی در درگیری‌ مجدد نیروهای رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها در قدس شرقی

رژيم صهيونيستي,فلسطين,شهادت,درگيري

هلال احمر فلسطین اعلام کرد: در درگیری‌های فلسطینی‌ها با ارتش اسرائیل در روستای سلوان در قدس شرقی برای پنجمین روز متوالی 21 فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از اسکای نیوز عربی، یک منبع پزشکی اعلام کرد: پلیس اسرائیل برای متفرق کردن صدها جوان فلسطینی که در تشییع جنازه نمادین نوجوان 14 ساله فلسطینی شرکت کرده بودند از گاز اشک آور استفاده کرد.

این نوجوان فلسطینی که تابعیت آمریکایی نیز داشت هفته گذشته به ضربه گلوله رژیم صهیونیستی به سرش به شهادت رسید.

پلیس رژیم صهیونیستی همچنین چهار تن را بازداشت کرد و به خانه‌های فلسطینی‌ها در دو منطقه "راس العامود" و "العیساویه" در قدس شرقی یورش برد.

شرکت کنندگان در این تشییع جنازه نمادین، تابوت خالی را که با پرچم فلسطین پوشانده شده بود در دست گرفته بودند و ده‌ها متر حرکت نکرده بودند که پلیس رژیم صهیونیستی با گاز اشک آور به آن‌ها حمله کرد.

شرکت کنندگان شعارهایی در محکوم کردن خشونت‌های رژیم صهیونیستی سر داده و از مقاومت فلسطین خواستند تا انتقام شهدا را بگیرد.

از سوی دیگر، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی از خانواده شلودی خواست تا جسد فرزند شهید خود، عبدالرحمان را امشب و با مشارکت تنها 55 تن برگزار کند.

این خانواده همچنین تهدید شد، در صورتی که به این درخواست سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی عمل نکند، خانه آن‌ها در منطقه سلوان واقع در قدس تخریب می‌شود.

در همین حال، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که 15 فلسطینی را در پی مشارکت آن‌ها در درگیری‌ها با ارتش این رژیم و به دلیل عضویت این افراد در جنبش حماس بازداشت کرده است.

انتهای پیام

کد N556464