سربازگیری پ‌.ک‌.ک از میان کردهای آلمان برای جنگ با داعش

حزب کارگران کردستان (پ‌.ک‌.ک) از میان کردهای مستقر در آلمان برای جنگ با داعش سربازگیری می‌کند. "پ‌

ک‌.ک" در آلمان به عنوان سازمان تروریستی شناخته می‌شود و فعالیت‌اش در این کشور ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شمار کردهای مقیم آلمان که حاضرند برای جنگ علیه داعش به پ‌.ک‌.ک بپیوندند کم نیستند. به گزارش هفته‌نامه آلمانی "اشپیگل" بسیاری از این کردها که دوره‌های آموزشی را طی کرده‌اند در نظر دارند خود را به مناطقی که در آنجا درگیری میان کردها و داعش جریان دارد، برسانند.

اشپیگل نوشته است که شمار کردهای مقیم آلمان که برای جنگ با گروه تروریستی داعش به پ‌.ک‌.ک می‌پیوندند، همواره افزایش می‌یابد. به گزارش این نشریه تاکنون ۵۰ کرد مقیم آلمان به این منظور خود را به سوریه رسانده‌اند.

یک مقام دولتی آلمان به خبرنگار اشپیگل گفت که این فرایند به آرامی آغاز شده و اکنون سرعت بیشتری گرفته است. مقامات امنیتی آلمان اعلام کرده‌اند که این افراد دوره‌های مقدماتی ایدئولوژیک خود را در بلژیک و هلند می‌گذرانند.

این داوطلبان پس از گذراندن دوره‌های مقدماتی آموزشی به عراق اعزام می‌شوند. آنها از آنجا با کمک افرادی به مرزترکیه می‌روند و در مناطق کردنشین دوره‌های نظامی خود را می‌گذرانند.

به گزارش شبکه دویچه‌وله، گفته می‌شود برای مقامات امنیتی آلمان بسیار سخت است که جلوی اعزام این افراد را به سوریه بگیرند.

یک مقام امنیتی آلمان به خبرنگار اشپیگل گفت، کردهای مقیم آلمان مانند هواداران داعش عمل نمی‌کنند و برای خروج از آلمان دلایلی می‌آورند که سفرشان را کاملا منطقی جلوه می‌دهد و "نمی‌توان میان آنها و مسافران عادی تفاوتی قائل شد."

انتهای پیام

کد N556441