رئیس رژیم صهیونیستی به قتل‌عام قربانیان کفر قاسم اعتراف کرد

رژيم صهيونيستي,فلسطين,قتل‌عام

رئیس رژیم صهیونیستی به ارتکاب جنایات توسط این رژیم در گذشته و حال علیه اعراب اسرائیلی اذعان داشت و خواستار آرامش در بحبوحه افزایش ناآرامی‌ها در بیت المقدس شرقی و کرانه باختری شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی در جریان ایراد سخنرانی در مراسم سالگرد قربانیان قتل عام 1956 کفر قاسم که در آن نیروهای اسرائیلی 47 تن از سکنه روستای اعراب اسرائیلی را به ادعای نقض حکومت نظامی کشتند، گفت: این جنایت هولناک در این مکان رقم خورد. کشتار بی‌رحمانه در کفر قاسم فصلی دهشناک و نابهنجار در تاریخ روابط اعراب و یهودیان ساکن این منطقه رقم زد. من امروز به اینجا آمدم به ویژه در این روزهای سخت تا میان اعراب و یهودیان منطقه آشتی به وجود آورم.

روون ریولین، نخستین رئیس رژیم صهیونیستی که در این مراسم شرکت کرده است. از زمان کشته شدن یک نوجوان فلسطینی توسط افراط گرایان یهود در ژوئیه سال جاری میلادی خشونت و درگیری جزو لاینفک زندگی روزانه مردم در بیت المقدس شرقی شده است و درگیری‌ها در جریان جنگ 50 روزه در غزه به اوج خود رسید.

در سال 1956 کفر قاسم واقع در مرکز اسرائیل و مجاور کرانه باختری، تحت حکومت نظامی بوده و در 29 اکتبر همان سال و در نخستین روز از جنگ با مصر، پلیس مرزی اسرائیل ساکنان این منطقه را که از این حکومت نظامی اطلاعی نداشتند به رگبار بستند و زنان، مردان و کودکان را کشتند.

رئیس رژیم صهیونیتی ادامه داد: من بی‌تجربه نیستم. هم اسرائیلی و هم عرب هستیم که آمال و آروزهایمان برای داشتن زندگی بهتر است. بسیاری از اعراب اسرائیلی از این قتل عام رنج برده‌اند. بسیاری از آن‌ها با نژاد پرستی و تکبر یهودیان رو به رو هستند.

اعراب اسرائیلی و رهبرانشان باید در مقابل خشونت و تروریسم موضعی شفاف داشته باشند.

دستور قتل عام کفر قاسم در سیستم آموزشی اسرائیل به عنوان یک حکم غیرقانونی نظامی تدریس می‌شود که بایستی از جانب سربازان رد می‌شد.

انتهای پیام

کد N556351