فومنی در گفت‌وگو با ایسنا:

ورود دولت به مساله بورسیه‌های غیرقانونی امر به معروف محسوب می‌شود

بورسيه‌هاي غيرقانوني

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه امر به معروف فقط تذکر دادن در مورد حجاب اسلامی نیست، اظهار کرد: اعلام تخلفات بورسیه‌ها نوعی امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه امر به معروف فقط تذکر دادن در مورد حجاب اسلامی نیست، اظهار کرد: اعلام تخلفات بورسیه‌ها نوعی امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد زارع فومنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه ورود دولت در زمینه بورسیه‌های غیرقانونی گام بسیار بلندی است، اظهار کرد: هنگامی که نظارت قوی باشد متخلفان متوجه می‌شوند که نمی‌توانند به راحتی تخلف کنند زیرا دستگاه نظارتی مراقب آنهاست.

وی در ادامه افزود: پیگیری بورسیه‌های غیرقانونی یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است. اگر در کشور ما نظارت قوی وجود داشت این تخلفات انجام نمی‌شد. به نظر من اقدام دولت در این زمینه بسیار شایسته و قابل تقدیر است. من وقتی مشاهده کردم که رییس‌جمهور وارد قضیه بورسیه‌های غیرقانونی شده به خود افتخار کردم که به چنین فردی رای دادم.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات همچنین با بیان اینکه امر به معروف در اسلام به این معنا نیست که دیگران را محدود یا سرکوب کنیم، اظهار کرد: امر به معروف به این معناست که همه باید حقوق برابر داشته و کسی به این حقوق تجاوز نکند و آمر به معروف باید در ابتدا خودساخته باشد. از سویی قانون باید صلاحیت آمر به معروف را مشخص کند. مجلس باید در طرح حمایت از آمران به معروف منافع مردم را تامین کند نه اینکه منافع گروه خاصی را در نظر بگیرد زیرا نظر اسلام این است که آمر به معروف نباید به حقوق دیگران تجاوز کند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با تاکید بر اینکه امر به معروف صرفا تذکر دادن درباره حجاب و پوشش اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: برخورد با سوء استفاده‌گران از بیت‌المال یا قانون‌شکنان نیز امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود.

فومنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما در حال حاضر قانون جامعی درباره امر به معروف نداریم، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه قوانین جدیدی وضع کنیم اما باید مراقب هم بود که وارد حوزه شخصی افراد نشویم.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در پایان اظهار کرد: باید در قالب امر به معروف و نهی از منکر با افراد سودجو و منفعت‌طلب مبارزه کرد. به نظر من باید نظارت‌ها شدیدتر شود و قانون، مواضع امام خمینی و رهبری فصل‌الخطاب قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N556329