یک فعال دانشجویی:

نهادهای نظارتی مجدانه، پیگیر تخلفات علمی باشند

بورسيه‌هاي غيرقانوني

دبیر کل اتحادیه سوم دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با بیانیه وزارت علوم درباره بورسیه‌های غیرقانونی مشخص شد که مدیران گذشته در دولت قبل با غرض‌ورزی و سوءمدیریت اختلاس‌های علمی انجام داده‌اند.

کیوان عاصم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،اظهار کرد: در گزارش وزارت علوم بورسیه‌های اعطا شده در دولت قبل با الگویی به اسم دستورالعمل و قانون اعطای بورس به دانشجویان مقایسه شده است که متاسفانه می‌بینیم مدیران گذشته در دولت قبل با غرض‌ورزی و سوءمدیریت اختلاس های علمی انجام داده‌اند که در دراز مدت به ضرر کشور عزیزمان است.

وی ادامه داد: در این میان موضع‌گیری و توجیه اشتباهات توسط وزیر دولت دهم به هیچ وجه حرکت پسندیده‌ای نیست. چون اگر واقعا ایشان به قول خودشان دولت خدمتگذار بوده و به فکر مردم بودند اکنون شاهد چنین فجایع و خیانت‌هایی نبودیم و مردم و مسئولین از ایشان و همکارانشان به نیکی یاد می کردند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه هرگونه برخورد با متخلفان در چارچوب قانون و توسط مراجع ذیصلاح خواهد بود، گفت: این برخورد مسلماً درست و به حق خواهد بود و هر تصمیمی که از طرف مراجع قانونی و ذیصلاح گرفته شود قابل احترام و اجراست. باید همواره به یاد داشته باشیم که این تخلفات و فجایعی که از دولت قبل به یادگار مانده حاصل عدم رعایت و دور زدن قانون بوده است پس در نتیجه احترام به قانون احترام به نظام و ملت کشور عزیزمان ایران است.

وی با تاکید بر ضرورت برخورد با متخلفان تصریح کرد: هر فردی که مسئولیتی در مردمی‌ترین نظام دنیا یعنی جمهوری اسلامی ایران قبول می‌کند قبل از هر چیز باید خود را متعلق و متعهد به نظام و مردم و شهدا بداند نه اینکه با رسیدن به پست و مقام همه ارزش ها را فراموش کرده و منافع شخصی و گروهی را به منافع ملی ترجیح دهد. در این راستا وظیفه نهاد های نظارتی و امنیتی پیگیری مجدانه و سریع این تخلفات می‌باشد که در صورت اثبات باید قانون به صورت کامل اجرا شود زیرا این تخلفات پایمال نمودن حق الناس و خیانت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

انتها پیام

کد N556266