اظهارات رییس دادگستری خراسان شمالی درباره کنسرت‌ها

دادگستري خراسان شمالي

رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: با توجه به این که دو کنسرت اخیر در استان مشکل ساز بوده و از نظر دستگاه قضا ارتکاب جرم صورت گرفته، توسط دادستان بجنورد پرونده‌ای در این زمینه تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام قدرتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به عدم رعایت موازین شرعی و قانونی در برپایی دو کنسرت اخیر، افرادی که برای برپایی این برنامه مجوز داده‌اند، باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به این که برخی از افراد در این کنسرت با ظاهری نامناسب حاضر شده بودند، عنوان کرد: در صورت امکان باید این افراد نیز شناسایی شوند.

قدرتی با اشاره به درج خبری در یکی از نشریات محلی استان به نقل از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی مبنی بر این که برای برگزاری این کنسرت از دستگاه قضا نیز مجوز اخذ شده است، خاطرنشان کرد: این موضوع را تکذیب می‌کنم.

وی با بیان این که این مسئول باید در این خصوص پاسخگو باشد، ادامه داد: مگر دادگستری استان مرجع اعطای مجوز برای برگزاری کنسرت است؟ دستگاه قضا هیچ مجوزی در این خصوص نداده است.

قدرتی با ذکر این که با اصل برگزاری کنسرت مخالفتی وجود ندارد، یادآور شد: در اسلام هم گریه و هم شادی وجود دارد، اما برای هر دو این مسائل نیز حد و حدودی تعریف شده است.

وی با بیان این که تمام ابعاد زندگی فردی، خانوادگی، سیاسی و اقتصادی بر اساس مبادی شرعی بوده و تجلی شرع در قوانین است، گفت: هیچ کسی حق ندارد، کنسرتی بر خلاف موازین شرعی، با اختلاط زن و مرد و کشف حجاب برگزار کند.

قدرتی گفت: حتی اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مجوز برپایی چنین کنسرتی را بدهد، دستگاه قضا قرص و محکم در برابر آن ایستادگی می کند.

وی افزود: نخواهیم گذاشت کنسرتی برخلاف موازین شرعی، اختلاط زن و مرد و انجام حرکات ناشایست برگزار شود.

قدرتی ادامه داد: همه مردم وامدار شهدا بوده و مدافع ارزش ها هستند؛ بنابراین باید رعایت موازین شرعی در کنسرت ها کنترل شود.

انتهای پیام

کد N556004