نامه ابوبكر البغدای به هواداران داعش در لبنان:

از عرسال، بقاع و كوبانی عقب‌نشینی كنید

سیاسی

البغدادی در نامه خود تاکید کرده است که داعش برای جنگ با ارتش لبنان آمادگی نداشت و این مساله باعث فاش شدن میزان توان این گروه در منطقه عرسال و البقاع و گرفتار شدن عناصر این گروه در وضعیت بدی شده است.

«ابوبكر البغدادی» رهبر داعش در نامه‌ای به هواداران این گروه تروریستی در لبنان، از اقدام زودهنگام آنها در درگیری با ارتش این كشور ابراز خشم كرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه رای الیوم، برخی منابع در شهر «الرقه» در سوریه گفتند که البغدادی در نامه‌ای که از طریق کانال‌های خاصی به هوادارانش در لبنان ارسال شد، از اقدام زودهنگام عناصر داعش در درگیری با ارتش لبنان ابراز خشم كرد.

این منابع افزودند که رهبران داعش از فاش شدن میزان و گستره نفوذ این گروه تروریستی در لبنان در حال حاضر که این گروه برای حمله به این كشور برنامه‌ریزی می‌کند، بسیار عصبانی هستند.

در این نامه که مشخص نیست به صورت مکتوب یا شفاهی برای عناصر داعش در لبنان ارسال شده، آمده است که عناصر داعش در پی بازداشت «عماد احمد جمعه» یکی از رهبران این گروه توسط ارتش لبنان كه به صورت تصادفی رخ داد، در منطقه «عرسال» و «البقاع» با نیروهای لبنانی درگیر شدند.

البغدادی در نامه خود تاکید کرده است که داعش برای جنگ با ارتش لبنان آمادگی نداشت و این مساله باعث فاش شدن میزان توان این گروه در منطقه عرسال و البقاع و گرفتار شدن عناصر این گروه در وضعیت بدی شده است.

رهبر داعش در نامه خود تاکید کرده است که عناصر این گروه پس از دستگیری «ابو الهدی احمد المیقاتی» از رهبران داعش‌‌ همان اشتباه را در شهر «طرابلس» تکرار کردند این در حالی است که المیقاتی خود را برای جنگ در طرابلس و اعلام آن به عنوان یک امارت آماده می‌کرد.

البغدادی اقدام عناصر داعش در لبنان که از استقلال در تصمیم گیری میدانی برخوردار هستند را بچگانه توصیف کرد.

در همین حال، همه فرماندهان میدانی داعش در الرقه گرد هم آمدند تا پشنهاد یکی از فرماندهان این گروه مبنی بر عقب‌نشینی از شهر «عین العب» (کوبانی) و نگه داشتن برخی از روستاهای حیاتی در نزدیکی این شهر را بررسی کنند.

برخی منابع در الرقه گفتند که داعش تصمیم دارد این پیشنهاد را با وجود مخالفت برخی فرماندهان این گروه در الرقه، عملی کند، این در حالی است که رهبران داعش در عراق تصمیم‌گیری را به مجلس شورایی واگذار کردند که به همین منظور تشکیل شده است.

کد N555680