قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

عده‌ای نان سیاسی خود را در فضای تشویش اذهان و نشر اکاذیب پخت و پز نکنند

سیاست داخلی

دولت بهتر است به عنوان شاکی و قاضی در موضوعات مورد اختلاف وارد نشود.

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور و مسئولان وزارت علوم در مورد بورسیه‌ها گفت: دولت بهتر است به عنوان شاکی و قاضی در موضوعات مورد اختلاف وارد نشود.

به گزارش ایلنا، محمد علی امانی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت اظهار داشت: چه اشکالی داشت که اگر در مقوله بورسیه‌ها تخلفی هم اتفاق افتاده این موضوع قبلاً مورد بررسی دقیق‌تر قرار می‌گرفت و نهایتاً بدون جنجال، از طریق ارجاع به دستگاهها و مراجع ذیربط و با صدور حکم از طرف آن دستگاه یا دستگاهها و با برخورد قاطع با متخلفین احتمالی موضوع فیصله می‌یافت. ما این حاشیه‌سازی‌ها را به نفع دولت نمی‌دانیم.

امانی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در زنجان اظهار داشت: آقای روحانی گفته‌اند «یک درس کربلا درس تعامل سازنده، مذاکرات در چهارچوب منطق و موازین می‌باشد».ما معتقدیم مذاکره حضرت امام حسین (علیه السلام) با دشمنانشان از نوع «اتمام حجت» است نه «تعامل سازنده».

وی با اشاره به اظهارات روحانی راجع به پذیرفته شدن توبه حّر گفت: اگرمنظور ایشان اشاره به فتنه‌گران سال 88 است سوال ما این است که سران این فتنه که با مطرح کردن دروغ، تقلب در انتخابات و برخی تهمتهای دیگر عده‌ای از مردم را به خیابانها کشاندند و به اعمال براندازانه‌ای که دشمنان خارجی طراحی کرده بودند پرداختند و امنیت کشور را در معرض خطر جدی قرار دادند اصولاً توبه کرده‌اند که توبه آنها پذیرفته بشود یا نشود؟ آنها همچنان لجوجانه در موضع تقابل هستند و اگر تدبیر رهبری و پاسخ جدی مردم در 9 دی 88 نبود خدا می‌داند چه به سر انقلاب و کشور می‌آمد. نگاه اولیه حّر و سردمداران فتنه اصولاً قابل مقایسه با هم نیست.

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر در ماه محرم گفت: ما باید در اقامه امر به معروف ونهی از منکر به عنوان احیای یک امر الهی پیشگام باشیم.

وی با اشاره به چند مورد اسید پاشی در اصفهان تصریح کرد: بحمدالله سرنخ‌های این اقدام زشت و نفرت‌انگیز معلوم شده است اما زشت‌تر و نفرت‌انگیزتر اینکه برخی رسانه های داخلی به همراه برخی مسئولین غافل همصدا با بی بی سی آن را ربط به امر به معروف و نهی از منکر بدهند. قوه قضائیه باید حرکت مشکوک این رسانه‌ها را رصد کنند و برای پاکیزگی محیط جامعه و گردش اطلاعات بر اساس صدق و راستی با این پدیده برخورد کند.

امانی با اشاره به تحرک چند چهره ضد انقلاب در تهران و اصفهان برای سوزن بانی این خبر اظهار داشت: دستگاههای امنیتی کشور باید تحرکات ضد انقلاب را در این زمینه رصد و به مردم گزارش دهد تا عده ای نان سیاسی خود را در فضای تشویش اذهان، نشر اکاذیب پخت و پز نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آخرین اخبار در مورد مذاکرات هسته‌ای بیان داشت: اخیراً وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و عضو گفتگوهای هسته‌ای گفته است؛ «ایران به تعهدات خود در توافق ژنو عمل کرده است». این اعتراف خوبی است. سوال این است که چرا 1+5 به تعهدات خود عمل نکرده است و بیش از یکسال است گفتگوها را بی هیچ دلیلی کش می‌دهد.

وی با تشکر از پاسخ انقلابی عراقچی به این اظهارات خاطر نشان کرد: متأسفانه طرف غربی سخن از تعلیق تحریم‌ها به میان آورده است. تعلیق معنا ندارد باید همه تحریم ها لغو شود. گاهی هم فریبکارانه می‌گویند اگر تحریم‌ها بدلیل توافق هسته‌ای لغو شود به دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم لغو نمی شود، این حرف دیگر نهایت فریب‌کاری سیاسی است. ایران باید هر چه زودتر پاسخ این فریب‌کاریها را بدهد.

امانی همچنین با اشاره به تشییع با شکوه و تاریخی پیکر پاک آیت الله مهدوی کنی تصریح کرد: آیت الله مهدوی کنی نماد یک شخصیت دینی، انقلابی، اخلاقی، علمی و فقهی بود. یادگارهای او در عرصه سیاسی متضمن وفاق و همگرایی و وحدت ملی بود. به همین دلیل در مراسم تشییع او همه گروهها و جناحهای کشورحضور داشتند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بر پیکر پاک او نماز گزاردند و سران قوا و مسئولان کشور و مردم پشت سر رهبری به این نماز ایستادند. ما در این تصویر می‌توانیم وحدت ملی و همگرایی و یکدلی را با محوریت روحانیت بخوبی ببینیم.

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به سالگرد ارتحال مرحوم استاد حبیب الله عسگراولادی گفت: عسگراولادی نماد تدیّن، پاکی، پاکدستی و انقلابی بودن در عرصه سیاسی کشور بود. همگان او را به این صفت می‌شناختند.

وی با اشاره به تداوم راه عسگراولادی در حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: مرحوم آقای عسگراولادی در حزب موتلفه اسلامی سنگ‌بنایی را گذاشته‌اند و ان‌شاءالله تا ظهور امام زمان(عج) این بنا محفوظ خواهد ماند. خوشبختانه ما پس از ایشان شاهد استمرار فعالیتها و رشد و توسعه حزب در ابعاد مختلفی نیز هستیم و بحمدالله مشکلی از نظر تداوم راه حزب پیدا نکردیم و این توفیق به مدد نفس قدسی ایشان بوده است.

کد N555640