هند موشک ضدتانک "اسپایک" رژیم صهیونیستی را خریداری می‌کند

یکی از منابع وزارت دفاع هند گفت: دهلی‌نو تصمیم گرفته تا موشک هدایت‌شونده ضدتانک "اسپایک" اسرائیل را خریداری و پیشنهاد رقابتی آمریکا در مورد موشک‌های "جاولین" را که واشنگتن برای به دست آوردن این توافق به شدت لابی کرده بود، رد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این منبع وزارت دفاع پس از جلسه "شورای دستاورد دفاعی هند" گفت:‌ دهلی‌نو در توافقی به ارزش 525 میلیون دلار دست‌کم 8000 موشک "اسپایک" و بیش از 300 موشک‌انداز خریداری خواهد کرد.

دولت نارندرا موری، نخست‌وزیر هند قصد دارد در بحبوحه تنش‌های مرزی اخیر با چین و تبادل آتش شدید با پاکستان در کشمیر، کارهای مانده و عقب افتاده مربوط به دستورات دفاعی را انجام داده و قدرت آتش هند را تقویت کند.

آرون جیتلی، وزیر دفاع هند در شورای دستاورد دفاعی گفت: امنیت ملی اصلی‌ترین و مهم‌ترین نگرانی دولت است. باید فوراً به تمامی مشکلات در این روند تدارکات رسیدگی شود تا این سیر تدارکات دچار مشکل نشود.

این منبع وزارت دفاع افزود، علاوه بر این هند درخواستی را برای تهیه شش زیردریایی پیشنهاد کرده است.

اسپایک یک موشک هدایت‌شونده ضدتانک قابل حمل است که پیش از پرتاب بر روی هدفش قفل می‌شود. این موشک توسط سیستم دفاع پیشرفته رافائل رژیم صهیونیستی تولید شده است.

انتهای پیام

کد N555520