معاون فرهنگی قوه قضایه:

تصویب طرح امر به معروف و نهی از منکر را به فال نیک می‌گیریم

امر به معروف و نهي از منكر

دبیر همایش ملی قانون و امر به معروف و نهی از منکر گفت: تصویب طرح امر به معروف و نهی از منکر برای اولین بار در مجلس به تصویب می‌رسد و ما این مساله را به فال نیک می‌گیریم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی با اشاره به نامگذاری هفته‌ ابتدای محرم به نام هفته‌ امر به معروف و نهی از منکر گفت: در راستای زنده نگه داشتن نام و خاطره‌ کربلا و به جهت اهمیت مساله‌ امر به معروف و نهی از منکر هفته‌ ابتدای محرم رنگ و بوی امر به معروف و نهی از منکر را به خود می‌گیرد.

وی ادامه داد: ‌این دو فریضه محورهای اصلی و پایه نظام جمهوری اسلامی ایران را شکل می‌دهد.

دبیر همایش ملی قانون و امر به معروف و نهی از منکر درباره‌ اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه قضایی گفت: دستگاه قضایی با کمک سایر دستگاه‌ها انجام این وظیفه را بر خود لازم می‌داند که این دو فریضه را محقق کند. همچنین دستگاه قضایی در ابعاد علمی و اجرایی و فرهنگی زمینه‌های این تحقق را فراهم می‌کند و به همین دلیل این همایش با کمک دادستانی کل کشور، نیروی انتظامی و بسیج برگزار شده است.

صادقی خاطرنشان کرد: سال گذشته کلید ابتدایی آغاز به کار این همایش توسط رئیس دستگاه قضا زده و مقدمات اصلی آن با محوریت قانون بنا نهاده شد؛ زیرا کار اصلی دستگاه قضایی بر پایه‌ قانون است.

انتهای پیام

کد N555438