وزیر خارجه ترکیه: شاخه نظامی پ‌.ک‌.ک همانند داعش یک گروه تروریستی است

وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر تاکید کرد که شاخه نظامی پ‌.ک‌.ک یک سازمان تروریستی شبیه به گروه داعش است؛ اظهارنظری که باعث افزایش تنش‌های پیشین میان آنکارا و واشنگتن بر سر نقش کردها در مقابله با داعش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، "مولود چاووش اوغلو"، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: شاخه نظامی پ‌.ک‌.ک همانند داعش در عراق و شام یک گروه تروریستی است و حمایت و مسلح کردن یک چنین گروهی برای مقابله با یک گروه تروریستی دیگر صحیح نیست.

وزیر امور خارجه ترکیه ادامه داد: آنکارا باید از ارتش آزاد سوریه و نیروهای پیشمرگ کرد عراقی برای مقابله با داعش حمایت و پشتیبانی کند.

وی افزود: سیاست‌های ترکیه در قبال شاخه نظامی پ‌.ک‌.ک، داعش و سایر گروه‌های تروریستی در سوریه به شدت بر پایه عملکرد این گروه‌ها در سوریه است.

چاووش اوغلو، شاخه نظامی پ‌.ک‌.ک، داعش و سایر گروه‌های تروریستی در سوریه را عامل خشونت‌ها در کوبانی دانست و مدعی شد که غرب چون به نصیحت‌های آنکارا گوش نکرده هم‌اکنون از رخدادهای به وجود آمده ناراحت است.

وزیر امور خارجه ترکیه ادامه داد: نه داعش و نه شاخه نظامی پ‌.ک‌.ک برای استقلال یا آزادی و یکپارچگی ارضی سوریه نمی‌جنگند. آنها برای تصرف و اشغال و ساخت کشور خود در حال مبارزه هستند. ما برای یک سازمان تروریستی سلاح تهیه نمی‌کنیم و درخواست‌ها از ترکیه برای کمک به نیروهای کرد به منظور دفاع از کوبانی در مقابل داعش بی اثر است. ما نمی‌خواهیم از یک گروه تروریستی برای مقابله با یک گروه تروریستی دیگر حمایت کنیم.

انتهای پیام

کد N555306