برگزاری نتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی در اروگوئه

سیاسی

شهروندان اروگوئه پای صندوق‌های رای می‌روند تا میان دولت ائتلاف چپ‌گرای موسوم به «فرنته آمپلیو» و دولت احزاب ناسیونال مخالف دولت فعلی، حزب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

نخستین دور انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات پارلمانی و همه‌پرسی برای کاهش سن مسئولیت کیفری به ۱۶ سال امروز - یكشنبه - در اوروگوئه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پرنسالاتینا، شهروندان اروگوئه پای صندوق‌های رای می‌روند تا میان دولت ائتلاف چپ‌گرای موسوم به «فرنته آمپلیو» و دولت احزاب ناسیونال مخالف دولت فعلی، حزب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند اروگوئه‌ واجد شرایط شركت در این انتخابات هستند.

مردم اروگوئه معتقدند که فرا‌تر از نامزد‌ها، برنامه‌ها و شعار‌ها، در این انتخابات میان معاونان رئیس‌جمهوری، سناتور‌ها و نمایندگان مجلس رقابت وجود دارد.

از میان این دو حزب، یکی جریان دولت «خوزه موخیکا» رئیس‌جمهوری فعلی است که توسط «تاباره بازکز» رئیس‌جمهوری پیشین از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ به مدت ۱۰ سال برقرار بوده و برنامه‌های آن در دولت فعلی اروگوئه نیز در حوزه‌های اقتصاد، سیاست و جامعه دنبال می‌شود.

حزب دیگر، جریان ترکیب دو حزب ناسیونال و حزب نئولیبرالیست کلورادو است که براساس اعلام اتحادیه‌های اروگوئه در صورت بر سر کار آمدن این حزب، امکان توقف بسیاری از برنامه‌ها وجود دارد.

در حالی که نتایج رسمی انتخابات صبح فردا اعلام می‌شود، مسئولان شبكه‌های تلویزیونی و سازمان‌های نظرسنجی امشب نتایج رای‌گیری را به صورت غیر رسمی اعلام می‌کنند.

 

کد N555212