انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل امروز برگزار می‌شود

سیاسی

در جریان انتخابات امروز، «دیلما روسف» رئیس‌جمهوری فعلی برزیل با «آئسیو نوس» رهبر حزب سوسیال-دموکرات این کشور رقابت می‌كند و نزدیک به ۱۴۱ میلیون برزیلی پای صندوق‌های رای می‌روند تا کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل امروز - یکشنبه- برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پرنسا لاتینا، ‌در جریان انتخابات امروز، «دیلما روسف» رئیس‌جمهوری فعلی برزیل با «آئسیو نوس» رهبر حزب سوسیال-دموکرات این کشور رقابت می‌كند و نزدیک به ۱۴۱ میلیون برزیلی پای صندوق‌های رای می‌روند تا کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

آخرین نظرسنجی انجام شده تنها چند ساعت مانده به برگزاری مراسم انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل، توسط سازمان «ام‌دی‌ای» نشان می‌دهد که روسف ۵۰ و سه دهم درصد آرا و نوس ۴۹ و هفت دهم درصد آرا را به خود اختصاص می‌دهند.

دیگر نظرسنجی‌های انجام شده توسط سازمان‌های «ایبوپه» و «دیتافول‌ها» نیز با ارائه نتایج مشابهی، حاكی از برتری نسبی روسف نسبت به نوس هستند.

روسف در صدد است تا با انتخاب مجدد برای دوره دوم ریاست‌جمهوری بتواند تغییر‌های اجتماعی-اقتصادی را با هدف گسترش و بهبود وضعیت جامعه ادامه دهد، درحالی که نوس برای انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهوری برزیل وعده تغییرهای جدید در اداره‌ها و ایجاد مسیری نو در اقتصاد و جامعه برزیل را داده است.

کد N555113