حماس: رژیم صهیونیستی تاوان تأخیر در بازسازی غزه را پس خواهد داد

یک عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد که رژیم صهیونیستی تاوان تأخیر در بازسازی غزه را در عرصه امنیتی پس خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خلیل حیه، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در گفت‌وگو با شبکه ماهواره ای الاقصی خاطرنشان کرد که مقاومت فلسطین قادر به مقابله با هر گونه تجاوز رژیم صهیونیستی و جبران فوری تجهیزات استفاده شده در جریان جنگ 51 روزه علیه غزه است.

وی ضمن تاکید بر لزوم تسریع در بازسازی غزه، تامین نیازهای روزمره زندگی ساکنان این منطقه و لغو محاصره غزه تاکید کرد که صبر اهالی غزه به سر آمده و آن‌ها دیگر تحمل مشکلات بیش از این را ندارند و همه می دانند که اگر صبر غزه تمام شود، چه اتفاقی می افتد.

حیه درباره مبادله احتمالی اسرا نیز تصریح کرد که رژیم صهیونیستی می داند از چه کانال های رسمی باید با جنبش حماس در این باره مذاکره کند. وی افزود، این پرونده فعلا بسته است و جز با روش و ساز و کارهای مختص آن باز نخواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این رهبر برجسته حماس درباره شایعات مطرح شده مبنی بر رابطه این جنبش با محمد دحلان عضو برکنار شده جنبش فتح اظهار داشت: دحلان یک شهروند فلسطینی است که بین ما و او خصومت وجود دارد اما ما هیچ رابطه پنهانی یا آشکاری با وی نداریم و هر وقت تمامی مشکلات ملت فلسطین حل شد، مشکل او نیز حل می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: خون مصری ها برای ما ارزشمند است و امکان ندارد که ما اجازه وارد شدن هر گونه ضربه ای به مصر را بدهیم.

حیه همچنین تصریح کرد که اگر مشکل کارمندان غزه و آن دسته از کارکنان تشکیلات خودگردان که پس از سال 2007 از حضور در سر کارهایشان در نوار غزه سر باز زدند، حل نشود، خبری از آشتی ملی واقعی نخواهد بود.

وی از محمود عباس نیز خواست که هر چه زودتر دستور برگزاری انتخابات همزمان پارلمانی و ریاست تشکیلات خودگردان طی 3 ماه آینده را صادر کند. حیه تاکید کرد که حماس کاملا آماده شرکت در این انتخابات است و نتایج انتخابات و رای مردم را قبول خواهد کرد.

این عضو دفتر سیاسی حماس درباره پرونده بازسازی غزه نیز اظهار داشت: متاسفانه شاهد وضع شرط و شروط برای بازسازی غزه هستیم و ملت فلسطین به خوبی عاملان تاخیر در بازسازی غزه و ممانعت از فعالیت دولت وفاق ملی را تشخیص می دهد.

وی افزود، دولت رام الله بودجه تمامی موسسات خود را تعیین کرده است اما نوار غزه از این مساله مستثنی شده و این یک فاجعه محسوب می شود.

انتهای پیام

کد N555036